Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ihtiyaçlarımızı, karşılayan, kurumlar, temel

Temel İhtiyaçlarımızı Karşılayan Kurumlar

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Temel İhtiyaçlarımızı Karşılayan Kurumlar

Temel ihtiyaçlarımızı karşılayan kurumlar

Belli başlı kurumlar temel ihtiyaçlarımızı karşılamaktadır Örneğin, aile kurumu toplumun ve bireyin gereksinimlerinden ,doğan ve toplumdaki ahlaki değerleri korumak için zorunlu bir kurumdur Ailede yer alan kişiler farklı sorumluluklar ve ,görevler üstlenebilirler Baba, dışarda çalışırken anne ise evde temizlik, yemek gibi vazifelerle uğraşır

Devlet kurumu, sınırları belli olan bir kara ve deniz parçaları üzerinde yaşayan insanları korumak için var olan bir kurumdur Mesela sgk sistemi sayesinde, devlet yaşlı insanlara çalışmamalarına rağmen geçimlerini sağlayabilecek belli bir ücret ödemektedir

Ekonomi kurumu, insanların sınırsız ihtiyaçlarını karşılamak için ortaya çıkan ekonomi insanların kendileri arasında üretim tüketimin devrini sağlamaya, çalışır Her bireyin veya kurumun ürettiği ürünler diğer bireyler tarafından tüketilmesini baz almaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com