Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
buldu, izciliği

İzciliği Kim Buldu

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İzciliği Kim Buldu

İzciliği kim buldu

İzcilik sekiz ile yirmi yaş arasında kız veya erkeklerin farklı gruplarda, toplu olarak gösterdikleri bir eğitim faaliyetidir İzciliğin amacı; bütün insanlığa, vatanına, çevresine, ailesine ve kendisine faydalı olacak, ahlaklı, çalışkan, bedeni kabiliyeti yüksek ve zor şartlara dayanıklı gençler ve çocuklar yetiştirmektir Gençlerin bu faaliyetleri devlet eliyle organize edilir ve yürütülür Gençler senenin belli zamanlarında, belli yerlerde, bizzat araziye çıkarak bedensel, zihinsel ve ahlaki seviyelerini yükseltmek maksadıyla kamplara katılırlar

8 – 11, 12 -15 ve 16- 20 yaş grupları kendi aralarında tekrar gruplanırlar Bu gruplara oymak denir İzcilerin kendilerine has ve bütün dünyada aynı olan üniformaları vardır Erkek izcilerin üniformalarında zambak çiçeği, kız izcilerde ise dört yapraklı yonca olan armaları vardır İzci oymakları sekiz ile on kişiden meydana gelirler İzcilerin de askerler, doktorlar ve hakimler gibi kendi yeminleri vardır Bu antları sekiz on bir yaş grubu ve yakın gruplar için ayrı ayrıdır

İzcilik 1907 senesinde Beden Powel adlı bir İngiliz generali tarafından kurulmuştur Kurduğu ilk teşkilata “Boy scouting” ismini vermiş ve bu teşkilat kısa sürede bütün dünyaya yayılmıştır Birinci Dünya Savaşından sonra bütün dünya ülkelerinde kolları bulunan geniş bir teşkilat haline gelmiştir 1920 senesinde milletlerarası erkek izci teşkilatı kurulmuştur Dünya erkek izcileri teşkilatı merkezi Cenevre’dedir Uluslararası kız izci teşkilatı merkezi ise Londra’dadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com