Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
2008, sonuçları, öss

2008 Öss Sonuçları

Eski 10-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

2008 Öss Sonuçları

ÖSS SONUÇLARI 12 TEMMUZ'DA

ÖSYM Başkanı Prof Dr Ünal Yarımağan, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı'nın Sonuçlarının 12 Temmuz Cumartesi Günü Açıklanacağını Bildirdi

ÖSYM Başkanı Prof Dr Ünal Yarımağan, Öğrenci Seçme Sınavı (ÖSS) ve Yabancı Dil Sınavı'nın (YDS) sonuçlarının 12 Temmuz Cumartesi günü açıklanacağını bildirdi
ÖSYM Başkanı Prof Dr Ünal Yarımağan, 15 Haziran'da yapılan ÖSS ile 22 Haziran'da yapılan YDS'nin değerlendirilmesi ve ortaöğretim kurumlarından alınan diploma notlarından adayların Ortaöğretim Başarı Puanlarının (OBP) hesaplanması çalışmalarının tamamlandığını bildirdi Yarımağan, sınav sonuçlarının 12 Temmuz Cumartesi günü saat 10:00 da Yükseköğretim Kurulu Toplantı Salonu'nda basına açıklanacağını duyurdu Yarımağan'ın verdiği bilgiye göre, adaylar sonuçları 12 Temmuz Cumartesi günü saat 10:30'dan itibaren http://ossosymgovtr ve http://oss2008osymgovtr internet adreslerinden öğrenebilecek

Alıntı Yaparak Cevapla

2008 Öss Sonuçları

Eski 10-20-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

2008 Öss Sonuçları

ÖSS VE YDS'DE 6 ADAY BİRİNCİ OLDU

ÖSS 2008 Sonucuna Göre Tüm Puan Türlerinde 6 Aday Birinci Oldu
ÖSS 2008 sonucuna göre tüm puan türlerinde 6 aday birinci oldu
ÖSYM Başkanı Prof Dr Ünal Yarımağan'ın verdiği bilgilere göre, tüm puan türlerinde toplam 6 aday birinci oldu Eşit Ağırlık 1, Sözel 1, Sayısal 1 puan türlerinde birinciliği Ankara Atatürk Anadolu Lisesi'nden Fırat Cem Yücel; Eşit Ağırlık 2, Sözel 2 puan türlerinde birinciliği Tuzla Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nden Çağrı Berk Onuk; Sayısal 2 puan türünden ise Özel Fatih Fen Lisesi'nden Orkun Bildir elde etti

YDS'de, Almancadan İstanbul Lisesi'nden Mehmet Burak Soysal, Fransızcadan İstanbul Lisesi'nden Melis Gülbo Laebens, İngilizceden Tuzla Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nden Oğuzhan Atay birinci oldu
ÖSS puan türlerine göre ilk üçe giren adaylar ve puanları şöyle:
Eşit Ağırlık 1: Birinci Fırat Cem Yücel-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi-300 Puan,
Eşit Ağırlık 1: İkinci, Ayşe Betül Uslu-Özel Çağ Fatih Fen Lisesi-298878 puan, Mehmet Canver-Bornova Anadolu Lisesi-298878 puan,

Eşit Ağırlık 2: Birinci, Çağrı Berk Onuk-Tuzla Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi 300 puan,
Eşit Ağırlık 2: İkinci, Oğuzhan Atay-Tuzla Vehbi Koç Koç Özel Lisesi-299455 puan,
Eşit Ağırlık 2: Üçüncü, Salih Keçoğlu-Özel Amerikan Robert Lisesi-297308 puan,

Sayısal 1: Birinci, Fırat Cem Yücel-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi-300 puan,
Sayısal 1: İkinci, Ayşe Betül Uslu-Özel Çağ Fatih Fen Lisesi-299185 puan, Mehmet Canver-Bornova Anadolu Lisesi-299185 puan,

Sayısal 2: Birinci, Orkun Bildir-Özel Fatih Fen Lisesi-300 puan,
Sayısal 2: İkinci, Samet Karakülah-Kırşehir Prof Dr İlhan Kılıçözlü Fen Lisesi-299993 puan, Ömürcan Kumtepe-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi-299993 puan,

Sözel 1: Birinci, Fırat Cem Yücel-Ankara Atatürk Anadolu Lisesi-300 puan,
Sözel 1: İkinci, Ayşe Betül Uslu-Özel Çağ Fatih Fen Lisesi-297556 puan, Mehmet Canver-Bornova Anadolu Lisesi-297556 puan,

Sözel 2: Birinci, Çağrı Berk Onuk-Tuzla Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi-300 puan,
Sözel 2: İkinci, Çağrı Sert-İstanbul Galatasaray Lisesi-299113 puan,
Sözel 2: Üçüncü, Murat Ahıskalı-İstanbul Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi-295681 puan''
ÖSS Dil puan türünde 300'er puan alan İstanbul Lisesi'nden Mehmet Burak Soysal (Almanca), İstanbul Lisesi'nden Melis Gülbo Laebens (Fransızca), Tuzla Vehbi Koç Vakfı Koç Özel Lisesi'nden Oğuzhan Atay (İngilizce) birinci oldular

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com