Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
eğitim, erah, okulu, uçuş

Er-Ah Uçuş Eğitim Okulu

Eski 10-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Er-Ah Uçuş Eğitim Okulu

ER-AH Uçuş Eğitim Okulu

Türkiye'nin artan ticari hava taşımacılığı faaliyetlerine bağlı olarak oluşan yolcu ve kargo ulaştırma ihtiyaçlarına paralel olarak, yetişmiş, nitelikli uçuş ekibi personeline de duyulan ihtiyaç artmıştır

Ülkemizde gelişmekte olan Sivil Havacılık alanındaki yetişmiş Pilot kaynakları bu güne kadar, Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Hava Kurumu ve Üniversiteler olmuştur Uçuş Eğitim Okullarının da kurulup gelişmesiyle pilot yetişme kaynaklarımız genişlemiştir

Uçuş Eğitim Okulumuz gerekli kanun esaslarını yerine getirerek pilot yetiştirmek üzere Uçuş Eğitim Organizasyonunu oluşturmuş ve Ticari Hava Taşıma İşletmeleri Yönetmeliği (SHY–6 A) doğrultusunda yapılanmış ve gerekli yetkilerini 01 Şubat 2008 tarihinde almıştır

Teorik eğitim safhasında dershanelerimizde, bilgisayarlı projeksiyon temelli multi-medya ortamında eğitim verilmektedir, Uçuş Eğitimi safhası ise Cessna 172 tipi uçaklarımızla Isparta Meydanında “Havacılık Disiplini“ temeline dayalı süreçle devam etmektedir

Hedefimiz; Emniyetli ve Verimli, eğitim üretmek ve gelişen Havacılık sektöründe kolaylıkla entegre olabilecek pilotlar yetiştirmektir

Uçaklar

TC-NEC Cessna 172 RG

Model : 1980

AUTO PILOT

* NAV/COM

* GPS

* AUDIO PANEL

* TRANSPONDER

* MOTOR : 180 HP

* VFR

--------------------------------------------------------------------------------

TC-DKU Cessna F172

Model : 1973

NAV/COM

* AUDIO PANEL

* TRANSPONDER

* MOTOR : 150 HP

* VFR

--------------------------------------------------------------------------------

TC-IHM Cessna 152

Model : 1978

NAV/COM

* AUDIO PANEL

* TRANSPONDER

* MOTOR : 105 HP

* VFR

Başvuru Gereksinimleri

PPL (A)

* En az 17 yaşını doldurmuş olmak

* En az lise veya dengi okul mezunu olmak

* SHGM tarafından yetkilendirilmiş bir sağlık kuruluşundan, 1nci veya 2nci sınıf sağlık raporu almak

ATPL (A)

* En az 18 yaşını doldurmuş olmak

* En az lise veya dengi okul mezunu olmak

* SHGM tarafından yetkilendirilmiş bir sağlık kuruluşundan, 1nci sınıf sağlık raporu almak

Gerekli Belgeler

* ER-AH Havacılık UEO Öğrenci Başvuru Formu,

* Sağlık Raporu (SHGM Tarafından Yetkilendirilmiş Hastanelerden),

* Adli Sicil Kaydı, (Cumhuriyet Savcılığından-Arşiv Kayıtlı) - 2 Ad,

* Resimli Nüfus Cüzdan Sureti, (Muhtardan) - 3 Ad,

* Resimli İkametgah Senedi, (Muhtardan) - 3 Ad,

* Öğrenim Belgesi veya Diploma Fotokopisi (Noter tasdikli) - 2 Ad,

* Nüfus cüzdan fotokopisi (Önlü arkalı) - 3 Ad,

* Lisan durum belgesi (MEB onaylı bir kurumdan)-(ATPL için),

* 12 adet Vesikalık Fotoğraf (Kırmızı fonda),

* Kan Grubu Belgesi yada Ehliyet fotokopisi

* Pilot lisans ve sertifikaları (ATPL için),

Bu adresten PPL pilot belgesini alıp mezun olan öğrencilerin resimlerine bakabilirsiniz

http://wwwer-ahcom/tr/galerihtml

Resmi web sitesi

http://wwwer-ahcom/

Tüm bilgiler resmi web sitesinden alınmıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com