Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
cemiyeti, fakültesi, iktisat, mezunlar

İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti hakkında bilgi

Tarihi

14 Aralık 1936'da kurulan ve 118 öğrencisi ile 4 Mart 1937 günü öğretime başlayan İÜ İktisat Fakültesi, 1939–1940 akademik yılı sonunda ilk mezunlarını vermiştir Fakültenin ilk mezunu (1 numaralı diploma) Adnan Altay Özbek ve ilk bayan mezunu ise (2 numaralı diploma) Fatma Zehra Bereket 'tir Fakültenin ilk mezunlarını vermesinin üç yıl ardından, mezunları biraraya getiren İktisat Fakültesi Mezunlar Cemiyeti, 1 Mart 1943 tarihinde kurulmuştur Kısa adı İktisatlılar Vakfı olan İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Mezun ve Mensupları Vakfı ise, 13 Kasım 1986 tarihinde kurulmuştur

Dernek yönetimi ve faaliyetleri

Cemiyetin başkanlığını Vahap Adıyaman yürütmektedir Derneğin Merkezi İstanbul Taksim'dedir Bunun yanı sıra pek çok şubesi de bulunmaktadır İFMC'nin Taksim'deki merkezinde konferanslar ve toplantıların yanı sıra, çeşitli buluşma ve kutlamaların da düzenlenebildiği bir lokali bulunmaktadır Dernek, İktisat adlı bilimsel bir dergi çıkarmaktadır İFMC mezunları arasında haberleşme amaçlı Karınca adlı bir de periyodik bültene sahiptir

Şubeler

Şube ve temsilcilikler şu illerde bulunmaktadır:

Ankara

İzmir

Bursa

Gaziantep

Denizli

Edirne

Düzce (Temsilcilik)

Bazı tanınmış mezunlar

Abdullah Gül - Cumhurbaşkanı

Ufuk Uras - Ekonomist - Siyasetçi

Mustafa Taşar - Siyasetçi

Sami Güçlü - Siyasetçi

Asım Kocabıyık - Borusan Holding kurucusu

Osman Saffet Arolat - Ekonomi gazetecisi

Selçuk Alagöz - Müzisyen

Levent Oğuz - Ekonomi gazetecisi

Saner Ayar - Show TV Genel Müdürü

Barış Karcıoğlu - Ekonomi gazetecisi

Uğur Dündar - Gazeteci (*Fakülteye bağlı Gazetecilik Enstitüsü Mezunu)

Yavuz Cezar - Ekonomist

erol çevikçe- bayındırlık ve ulaştırma eski bakanı

Dış bağlantılar

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi

İktisatlılar Vakfı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com