Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
burs, kuruluş, veriyor

Hangi Kuruluş Ne Kadar Burs Veriyor?

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hangi Kuruluş Ne Kadar Burs Veriyor ?

Eğitim- öğretim yılının başlamasıyla birlikte birçok yerel yönetim, vakıf, dernek ve sivil toplum örgütü de öğrencilere burs vermeye hazırlanıyor Burslar 50 YTL ile bin YTL arasında değişiyor

EĞİTİME destek vermek amacıyla bu sene de birçok kurum ihtiyacı olan öğrencileri burslarla destekleyecek İşte burs veren kurumlardan bazıları:

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 50 bin üniversiteliye toplam 36 milyon 680 bin YTL’lik burs verecek Başvurular, 20 Eylül- 22 Ekim arası wwwibbgovtr adresinden yapılacak Lisans ve ön lisans öğrencilerine aylık 100’er, yüksek lisans öğrencilerine aylık 150’şer, doktora öğrencilerine ise aylık 250’şer YTL’lik ödeme yapılacak

Türk Eğitim Vakfı bu yıl 7 bin 600 öğrenciye burs verecek Bursiyerlerin 2 bin 280’i meslek lisesi, 5 bin 244’ü yüksek öğretim, 76’sı master ve doktora öğrencisi olacak Başvurular 1-31 Ekim tarihlerinde wwwtevorgtr adresinden yapılacak

Özel Şirketler de destekliyor

Ensar Vakfı, eğitim fakültelerinin yüksek lisans ve doktora yapan öğrencileriyle bu fakültelerde vakfın projelerine katılan öğrencilere burs veriyor Yüksek lisans ve doktora bin YTL, lisans öğrencilerine ise 100 YTL burs veriliyor

Birlik Vakfı, İstanbul’da okuyan başarılı öğrencilere burs veriyor Burs kazanan öğrencilere üniversite bitene dek her yıl 8 ay boyunca aylık 100 YTL ödeniyor

Global Vizyon Yurtdışı Eğitime Destek

Global Vizyon Yurtdışı Eğitim danışmanlığı 111Öğrenciye Work and Travel bursu veriyor Burslar Yurtdışına WAT programlarına katılacak öğrencilere verelicektir wwwglobalvizyoncom

Vehbi Koç Vakfı, 247 üniversite öğrencisi ile 72 hemşirelik yüksek okulu öğrencisine burs veriyor

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı da, başarılı ve maddi olanakları kısıtlı öğrencilere 8 ay boyunca karşılıksız burs veriyor

Öncelik yetim ve öksüzlerde

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Ankara’da dar gelirlilere, doğal afet mağdurlarına, öksüz ve yetimlere burs verecek Başvurular, 1-30 Ekim tarihleri arasında yapılabilecek

Eskişehir Sanayi Odası ise mühendislik, ekonomi, maliye, işletme ve iş idaresi bölümlerinde okuyan birinci ve ikinci sınıf üniversite öğrencilerine burs veriyor

Hacı Ömer Sabancı Vakfı (VAKSA), maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı öğrencilere geri ödeme yükümlülüğü olan sosyal amaçlı burslar veriyor

İstanbul Ticaret Borsası Vakfı’nın, Marmara veya İstanbul Üniversitesi ekonomi bölümünde okuyan öğrencilere verdiği burs ise karşılıksız Milli Eğitim Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı mensubu ailesi olan öğrencilere burs veriyor

TDK’dan, sözelcilere destek

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği desteğe muhtaç öğrencilere burs veriyor

Sağlık ve Eğitim Vakfı (SEV), ağırlıklı olarak tıp fakültesi öğrencilerine üçüncü sınıftan sonra, not ortalamaları göz önüne alınarak veriyor

İlim Yayma Cemiyeti de üniversite öğrencileri için aylık 120, yıllık 960 YTL burs veriyor Burs bilgileri wwwiycorgtr adresinden açıklanacak

TÜBİTAK, matematik ve fen ağırlıklı puana göre yapılan sıralamada ilk bin öğrenci arasına girenlerden, temel bilimler bölümlerine kayıt yaptıran öğrencilere karşılıksız ve sınavsız burs veriyor

Türk Dil Kurumu (TDK) sözel puan sıralamasında ilk 2 bine giren, Türk dili ve edebiyatı ile çağdaş Türk lehçeleri ve edebiyatları bölümlerinden birini seçen öğrencilerden 15’ine burs verme yolunu seçiyor

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Hangi Kurum Ne Kadar Burs Veriyor? herkes aynı konuları açsa forumacilin konuları yararlı saol

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com