Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Biyografiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hayatı, jerome, karle

Jerome Karle Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Jerome Karle Hayatı

Jerome Karle

Ben, kendi üyeleri arasından bir dizi sanatsal insanların bir ailenin çocuğu olarak 1918 yılında New York'ta doğdu Babamın kardeşi ve bir kız kardeşinin kocası muhtemelen en iyi bilinen edildi Ikincisi, Ivan Olinsky, New York Sanat Öğrencileri Birliği'nde uzun yıllar öğretmenlik yaptı Benim baba tarafından büyükbabası profesyonel insanların evlerine sanatsal dekorasyon yaptığı söylendi Sanatsal eğilimi benim kuşağım ve ötesine genişletti

Annem, mükemmel bir piyanist ve orgcu ve ben profesyonel bir piyanist olacağını umutlarını biriydi Ben bir genç olarak New York "Müzik Haftası" yarışmalar içine girmiştir Biraz mütevazı bir başarı elde etti, ama ben kamu performans için tadı yok olduğunu erken yaşta bulundu Diğer taraftan, ben güçlü bir ömür boyu sürecek bir kariyer olarak erken yaşta bilime ilgi oldu

New York kamu okul sisteminin okullara devam ayrıcalığına sahip Onların eğitimi, karakter geliştirme ve disiplin standartları çok yüksek olduğunu ve kesinlikle onlardan yararlanmıştır Onlar daha ileri seviyedeki öğrenciler ayrılmış ve kendi hızlarında ilerleme için onlara izin Benim durumumda, bu zaman zaman bazı tuhaf durumlara yol Benim sınıf lise (Abraham Lincoln), kız erkek dans pratik katılacaktı Ben o zaman 14 yaşında olduğunu ve kızların her zamanki 17-18 yaşında idi Bu 14 yaşındaki çocuk ve 17-18 yaşındaki kızlar arasında fiziksel farklılık önemli oldu Onların ilk tepkisi inançsızlık, ancak bir süre sonra onlar benim varlığı ve hatta benimle dans var Ben aynı adam tarafından öğretilen her ikisi de mevcut idi, kimya ve fizik dersleri aldı O benim çıkarları tanıdı ve benim için çok cesaret vericiydi

Ben, her fırsatta katılan yakındaki okyanus yüzme spor bir dizi zevk, bir oyun özellikle bazı metropol alanlarda, dokunmatik futbol kuralları ortadan kaldırmak biraz zor siyah topu ile oynanır ve en iyi bilinen tek duvar hentbol, ​​denir mücadele ve yerel itfaiye departmanı tarafından büyük bir park sel ile kolaylaştırılmış oldu buz pateni çürükler

1933 yılında New York City College girdi ve ilk bakışta, bir mücadele biraz bulundu Onların akademik standartları çok yüksek olduğunu ve New York City bölgesindeki en iyi öğrenciler bir konsantrasyon vardı Buna ek olarak, ev ve metro sistemi günde üç saat geçirdim Bu piyano uygulayanların sona erdi City College öğretim ücreti vardı Sadece bir finansman ihtiyacı, bir kütüphane kartı için yıl başına bir dolar oldu College'da matematik yoluyla değişen tüm öğrenciler, fiziksel bilimler, sosyal bilimler ve edebiyat için geniş ders gereksinimleri vardı Hatta iki yıl zorunlu kamu konuşma dersleri vardı Gereksinimleri, bazı ek matematik, bazı fizik ve çok kimya ve biyoloji ek olarak okudu City College mezun olduktan sonra yıl 1938 yılında, bir master derecesi, MA, aldığı Harvard Üniversitesi'nde biyoloji çalışma geçti

Kısa bir aradan sonra, Albany, New York Eyaleti Sağlık Bakanlığı ile çalışmak için gitti Oradayken, ben piyano tekrar biraz vakit geçirmek için bir fırsat vardı Albany zamanda, içme suyu florür takviyesi devam başlamıştı Ben standart bir yöntem haline geldi su kaynakları flor miktarının belirlenmesi için bir prosedür geliştirdi Bu bilim benim ilk mütevazı bir katkı oldu

Sağlık Bakanlığı okul mezunu dönmek için ise yeterli para kazanmak amacım oldu Bu Ben yaptım, ben fiziksel kimya sınıfına gittim ilk gün eşim, ben 1942 yılında evlendi Isabella Lugoski, bitişik bir laboratuar masada bir araya geldi, 1940 yılında Michigan Üniversitesi Kimya Bölümü'ne girdi Biz fiziksel kimya çekti ve özel gaz faz elektron kırınımı ile moleküler yapısı soruşturma Profesör Lawrence O Brockway derece aldı, her ikisi de Her ne kadar benim doktora derecesini 1944 yılında verildi, ben 1943 yılının yaz aylarında bunun için tüm benim çalışma tamamlanmış ve Chicago Üniversitesi Manhattan Projesi üzerinde çalışmak için gitti Isabella bir kaç ay sonra bana bu proje katıldı

1944 yılında, Michigan Üniversitesi, Kimya Bölümü öğretim görevlisi olarak Deniz Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı ve Isabella bir proje üzerinde çalışmaya gitti Michigan Üniversitesi'nde iken, mono tabakaları, metal yüzeylerde sınır yağlama yer uzun zincirli hidrokarbon filmlerin yapısı üzerinde bazı deneyler yaptı Ben de bir teori odaklı mono tabakaları elde edilen elektron kırınım desenleri açıkladı türetilmiştir

Biz de 1946 yılında Deniz Kuvvetleri Araştırma Laboratuvarı Washington sürekli olarak çalışmaya gitti Bizim faiz gaz elektron kırınımı analizi nicel yönleriyle geliştirmeye devam etti Bu tür analizlerde ortaya çıkan önemli bir sorun çözümü, kristal yapı analizi için belirgin etkileri olan, aslında, diğer alanlarda yapı tayini Bu konularda gelişmekte olduğu hakkında zamanda Deniz Araştırma Laboratuvarı, Herbert Hauptman bize katıldı ve biz kristal yapıları etkilerini sürdürmeye karar verdi Bu sonuçta, kristal yapı analizi için, erken 1950 yılında kurulan matematiksel temelleri ve usul anlayışlar büyük bir kısmı doğrudan yöntemleri geliştirilmesine yol açtı

Tüm bu ve araştırma faaliyetlerini bir adım pek eksik devam ederken, Isabella, 1955 yılında Jean, 1950 yılında ve Madeleine, 1946 yılında üç çocuk, Louise mothered Louise teorik bir kimyacı, Jean organik bir kimyager ve Madeleine, jeoloji konusunda eğitimli uzman bir müze

Centrosymmetric kristalleri için ortak olasılık dağılımı elde edilen olasılık ölçüleri ve formüller içeren yapı tayini için prosedür ilk uygulamaları 1950'li yılların ortasında US Geological Survey meslektaşları ile işbirliği içinde yapıldı Daha sonra, 1950 yılının ikinci yarısında, Isabella Karle çabalarıyla, kendi laboratuarında deneysel bir X-ışını kırınım tesisi kurulmuştur

1960'lı yıllarda, benim laboratuvar noncentrosymmetric yanı sıra centrosymmetric kristalleri kapsayacak geniş uygulanabilirliği kristal yapı tayini için bir prosedür geliştirmek için yoğun bir program vardı Isabella Karle çabalarıyla, böyle bir prosedür büyük ölçüde gelişmiş ve sembolik bir ek prosedür denirdi Bu prosedür, teorik ve pratik uygulama 1950 deneyim kökeni vardı, ama aynı zamanda verimli ve geniş uygulanabilir ve kolay, en iyi yollar ortaya çıkan tuzaklardan kaçınmak için, bazı yeni usul anlayışlar ve bazı ek teorik çalışma gerekli olasılık önlemlerin temelinde bir prosedür seçilmelidir Sembolik ek prosedürün ilk uygulaması 1963 yılında yayınlanan ve doğrudan faz tayini tarafından çözülmesi gereken ilk temelde eşit atom noncentrosymmetric kristal yapısı 1964 yılında yayımlandı Bu heyecan verici uygulamaların bir sayı ile takip ve 1960 laboratuvarlarının sonuna doğru yapısının belirlenmesi için doğrudan bir yöntem potansiyel ilgi duymaya başladı

1960'lı yıllarda, ben onu araştırmaların bazılarında Isabella ile işbirliği yaparak noncentrosymmetric kristalleri analiz prosedürleri olasılık ölçüleri uygulamak için temel onu varyans formülü ile türetilmiştir Buna ek olarak, ben de bir dizi teorik soruşturma yürütülmektedir Belki de, en yararlı bir faz tayini için sözde teğet formül kullanımı ile tam bir birine bir yapının bir parçası geliştirmek için bir prosedür söz konusu

1950 ve 1960 boyunca, gaz elektron kırınımı bir ilgi sürdürdü ve iç rotasyon ve uyarma süreçleri ile ilgili tutarlı bir kırınım bazı deneysel ve teorik çalışmalar yaptı İkincisi benim için mevcut kaynakların izin vermedi özellikle ilginç, ancak gerekli kapsamlı deneysel geliştirme

1970 yılında, ben determinantal eşitsizlikler daha kısıtlayıcı daha yüksek ve daha yüksek mertebeden belirleyicileri dayalı faz tayini için "teğet formül" derivasyon kristal yapı analizi teorik çalışma devam etti Kristalografik miktarları ile ilgili bir üstel formda koymak nasıl olabilir ortak olasılık dağılımları gösterdi ve böylece asimtotik yakınsama ile sorunların büyük ölçüde azaltmak Ben de, determinantal eşitsizlikler yer ve herhangi bir sırada, üçüz üçüz faz değişmezler değerlendirmek için formüller ve daha sonra, faz değişmezler beklenen değerleri için formüller ve gömülü yarı değişmezler elde edilen belirleyicileri dayalı sezgisel ortak olasılık dağılımları elde edilen dörtlü, beşli, vb yüksek mertebeden faz faz belirlenmesinde değişmezler yararı yerine şimdiye kadar belki de topluca, faz değerleri yaklaşık olarak değerler rafine için yararlı olmuştur yüksek mertebeden belirleyicileri dışında, sınırlı olmuştur

Ben teğet formül kullanımı ile makromoleküler yapısı bazı ayrıntılandırmaları benim laboratuvar Wayne Hendrickson ile katıldı ve aynı zamanda John Konnert Wayne Hendrickson makromoleküller için kısıtlı bir arıtma tekniği ile bazı erken katılımı vardı John Konnert ve Peter D'Antonio ile işbirliği içinde, prosedürler, amorf malzemelerin moleküler buharlar uygulanan benzer kriterlere dayalı atom düzenlemeler belirlenmesi için geliştirilmiştir İşbirlikleri yapısal sorunların da Judith Flippen-Anderson, Clifford George, Richard Gilardi ve Alfred Lowrey dahildir

Alıntı Yaparak Cevapla

Jerome Karle Hayatı

Eski 10-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Jerome Karle Hayatı

Ben bu konuda eskiden olduğu bir ilgi başlattı makromoleküler yapısının belirlenmesi için anormal dağılım uygulamada bazı değerli gelişmeler sonunda 1970 Wayne Hendrickson yaptı Ben herhangi bir anormal Yorum; ve dalga boyu herhangi bir sayı sayısını ve türünü içeren bir tam, doğrusal cebirsel teorisi geliştirdi Aynı zamanda bilgi izomorf değiştirme ölçümleri dahil edebilirsiniz Tam faz farklılıkları bilinmeyen miktarlarda veri kesin değerleri verir Ben de onların potansiyel yararı olabilir ne olduğunu görmek için üçlü faz değişmezler değerlendirme soruşturma olmuştur Bu etkinlik, günümüze kadar devam eder ve büyük ölçüde, 1960 yılından beri erken benim için programlama ve bilgi işlem gerçekleştirdi Stephen Brenner tarafından kolaylaştırdı

Yeni analitik yöntemleri ve uygulamaları geliştirme katılmanın yanı sıra, zaman zaman öğrettim, University of Maryland University College matematik ve fizik, ben yıllar boyunca kristalografisi işlerine etkin bir rol almış gibi, örneğin, Kristalografi (1981-1984) Uluslararası Mimarlar Birliği Başkanı ve gaz molekülleri, amorf katılar, elyaf, kristaller ve kristal makromoleküller içinde değişen geniş bir yelpazede konuları araştıran bir laboratuvar keyif aldık

, Benim bütün evli yaşamı boyunca, hem teknik ve hem de manevi eşimin güçlü destek oldu Ben de derinden Deniz Araştırma Laboratuvarı tarafından sağlanan destekleyici bir atmosfer için teşekkür ederiz Bu özellikle erken 1950 yılında yardımcı oldu, çok sayıda dost-bilim adamlarının söylediği bir kelime inanmıyordu zaman

Les Prix Nobel Nobel ödülleri 1985, Editör Wilhelm Odelberg, [Nobel Vakfı, Stockholm, 1986

Bu otobiyografi / biyografi ödülü zamanda yazılmış ve daha sonra kitap serisi Les Prix Nobel / Nobel Ders Verme yayımlandı Bu bilgiler bazen Laureate tarafından sunulan bir zeyilname ile güncellenir

Telif Hakkı © Nobel Vakfı, 1985

Zeyilname, 1992

Bu biyografi 1985 yılında yazılmış bu yana gelişmeler, 1980 yılında yayınlanan multiwavelength anormal dispersiyon tekniği için lineer cebirsel teorisi uygulamaları makromoleküler yapı analizi yapılmıştır var Bu tür uygulamalar bir dizi Wayne Hendrickson ve uygulamaları ile birlikte, sinkrotron ışınımı kullanımı için uygun teknikler ve nispeten zayıf anormal sikliklerin geliştirdi, iş arkadaşları tarafından yapılmıştır Son yıllarda, ben anormal dispersiyon tekniği ek gelişmeler ile ilgili olan ve eş zamanlı doğrusal olmayan denklemler, kristallerde elektron yoğunluklarının belirlenmesi ve kristal yapı sorunları faz tayini için bazı yeni yaklaşımlar çözüm, bazı bakımlardan ilgi haline gelmiştir

Nobel Ödülü Makbuz bana, benzeri görülmemiş bir dereceye kadar, bilim ve diğer entelektüel ve sanatsal takipçiliği kariyer bekliyoruz gençlerle temas fırsat verdi Ben de, amacı, çeşitli bağlamlarda bu gezegen üzerindeki yaşam kalitesini artırmak için kuruluşları ile birçok temaslar kurdular Bu kişiler daha önceki görüşleri değişmiş değil, ancak, birçok durumda, bazıları belki de daha keskin bir görüntü verdik Birkaç paylaşmak istiyorum

Dernekleri, cesaret, çocukların tam ve elde edilebilir olan herkese açık bir eğitim sistemi becerilerini geliştirmek için bir çerçeve sağlamak gerekir Bildik ile pek çok toplumda, bu önceliklerin önemli bir değişiklik gerektirecektir Aile yapısı içinde teşvik edilmesi de çok önemlidir

Bu dünya çok büyük sosyal, ekonomik ve siyasi sorunlar değil, hangi endişe çevre ve doğal kaynakların en az vardır Çevrenin bozulması, çoğu insan için değerli ve sürdürülebilir bir yaşam kalitesi için olup olmadığını kontrol altına alınması gerekir Bu da öncelikler yeniden düzenleyerek gerekecektir Devam eden nüfus artışı, çevresel bozulma ve kaynakların ölçüsüz yıkımı durdurmak için herhangi bir girişimleri yenilgi olacağı kuvvetle muhtemeldir Herkes bu konuda bir sorumluluğu vardır

Yaygın eğer çok uzak, çok sık, toplumsal bozulma ve şiddete yol açtığı çok sayıda sosyal stresler giderici doğru gideceğini, tüm insanların onuruna saygı

Dünyamız gitmek için uzun bir yol var

Barış

Telif Hakkı © Nobel Vakfı, 1992

Lahikası, Nisan 2006

Şüphesiz bildiğiniz gibi, 1985 yılında Nobel Ödülü, benim alındığı zamandan bu yana, hayatımın önemli ölçüde değişmiştir 1992 yılına kadar bu konuda yazdım Şimdi ek bir zeyilname (Mart, 2006) günümüze kadar ulaşır hazırladık

Eşim, Isabella, ve hala biz geçmişte birçok kez işbirliği rağmen Washington, DC Deniz Araştırma Laboratuvarı düzenli çalışması için, özellikle kimya sorunların çözümünü kolaylaştırmak için kuantum mekaniğinin kullanımı ile ilgili olduğunu karmaşıklığı nedeniyle şimdiye kadar oldukça sınırlı kalmıştır Ben, benim araştırma grubu, Dr Lulu Huang bir üyesi ve New York Şehir Üniversitesi Prof Lou Massa dahil çeşitli yayınlar vardır

Bilim alanında Nobel ödülü elde en dikkat çekici özelliklerinden bazıları da gençler kendilerini teşvik etmek için zaman ayırın seçkin kişilerin toplantılar şeklinde ortaya çıkan önemli konular ve etkinliklere katılmak için davetiye kendilerini ifade fırsatları bilim bir yaşam için Ikincisinin mükemmel bir örnek, Nobel bilim Ödül Kazananlar ve Lindau, Almanya öğrencilerin yıllık toplantılar Ben her iki tür faaliyetler yapan çok hoş bir ayrıcalık oldu

Polonya, eşim ve ben, birkaç yıl için, yıllık ders programlarının birinde katıldığı başka bir ülke Eşimin anne Polonya'dan geldi ve o Detroit, Michigan doğumlu olmasına rağmen, o yedi yaşında ilkokula başlayıncaya kadar, o sadece Polonya konuştu Bir yıl, Polonya'da olduğu olağandışı mineraller, babamın doğduğu Przebenia, bir maden kenti ziyaret etti Bayan belediye başkanı oldu, bizim için birlikte şehrin tarihi ve birçok özellik, bizim adımıza en nazik bir çaba açıklayan çeşitli öğeleri koydu

Ben benim araştırma programı yıllar içinde çok değişmiş olduğunu belirtmek gerekir Ana hedefi, doğanın insan vücudunda meydana bilinen süreçleri yürüten nasıl çalıştığını geniş ve detaylı bir anlayış geliştirmek Tabii ki, pek çok bu tür işlemlerin belli bir ölçüde anlaşıldığı, ancak tüm iyi anlaşılmaktadır bilinen sadece kısmen ya da değil pek çok süreç vardır Bu, genellikle kolay ya da hızlı çözülür bir proje değil Bu maddelerin önemli bir rol oynadığı süreçleri daha iyi bir anlayış, zaman içinde yol açabilir proteinler gibi önemli maddelerin özelliklerini keşfetmek için yöntemler geliştirmek bazı ilerlemeler yapılmıştır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com