Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
sağlık, yapar, yönetimi

Sağlık Yönetimi Ne İş Yapar

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kurumun en verimli şekilde çalışmasını sağlamak üzere her türlü ihtiyaçları zamanında saptar ve

sağlanması için gerekli önlemleri alır, Malların satın alınması, depolanması, ambar ve depodan çı-

kışlarını yakından izler ve gereği gibi yapılmasını sağlar, Günlük yiyecek tabelalarını kontrol eder,

buna göre ambardan çıkacak veya dışardan gelecek gıda maddelerinin zamanında mutfağa tesli-

mini sağlar, Tıbbi cihazların, eşyaların ve binanın onarımı gibi işlerin ilgililerce zamanında yapılma-

sını sağlar, idari birimlerin GÖREVLERini düzenli ve verimli bir şekilde yapmalarını sağlar, genel idare

hizmetlerinde çalışan kendisine bağlı personelin mevcut kanun tüzük ve yönetmelikler uyarınca

görev, yetki ve sorumluluklarını belirler, kurumda gerekli güvenlik önlemlerini alır

sivil savunma uzmanı yoksa sivil savunma, deprem, yangın ve su baskınları gibi olağanüstü haller için genel olarak

devlet kuruluşları idare amirlerine yüklenmiş GÖREVLERi yürütür, Kurumun, periyodik istatistik, polik-

linik ve laboratuar çalışma cetvellerini vaktinde, doğru ve eksiksiz olarak düzenleterek ilgili yerlere

gönderir, Bulaşıcı hastalık teşhisi konulan olayları ve bunlardan ölenleri kurumun bulunduğu yerin

sağlık amirine günü gününe ve ayrıntılı şekilde haber verir, Hastanenin halen ve gelecekteki yatak

gereksinmesinin saptanması için gerekli çalışmaları yapar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com