Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bilgi, grafiker, ile, ilgili, mesleği

Grafiker Mesleği İle İlgili Bilgi

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Grafiker Mesleği İle İlgili Bilgi

Grafiker Mesleği ile ilgili bilgi

Grafik Mezunları baskı resim sanatçısı, reklam şirketlerinde sanat yönetmeni, matbaa, gazete ve basımcılıkta sanat danışmanı, müze ve sergileme uzmanı, Trt’ de grafik tasarımcısı olarak çalışabilirler

Grafik Programının Amacı : Grafik sanatları programının amacı, grafik, baskı ve resim gibi, grafik iletişimi alanında çalışacak yaratıcı insan gücünü yetiştirmektir

Grafik Programında Okutulan Belli Başlı Dersler : Grafik sanatlar programında genel kültür derslerinin yanı sıra, temel sanat eğitimi, fotoğraf, yazı, teknik resim, estetik, sanat tarihi, çağdaş sanat, tasarım psikolojisi, sanat sosyolojisi, tasarım teori ve yöntemleri, grafik-tasarım uygulama, tanıtma grafiği gibi kuramsal ve uygulamalı dersler okutulmaktadır

Grafik için Gereken Nitelikler : Bu alanda başarılı olmak için öğrencilerin duygu ve düşüncelerini çizgi ile ifade etme, renk ve şekilleri en ince ayrıntıları ile algılama yeteneğine sahip olmaları gerekmektedir

Grafik Programının Bulunduğu Üniversite ve Fakülteleri :

AKDENİZ SERİK MESLEK YÜKSEKOKULU

İZMİR EKONOMİ MESLEK YÜKSEK OKULU

ULUDAĞ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

ABANT İZZET BAYSAL BOLU MESLEK YÜKSEKOKULU

MUĞLA MİLAS MESLEK YÜKSEKOKULU

FATİH ANKARA MESLEK YÜKSEKOKULU

BALIKESİR BALIKESİR MESLEK YÜKSEKOKULU

ONDOKUZ MAYIS SAMSUN MESLEK YÜKSEKOKULU

ONSEKİZ MART ÇANAKKALE MESLEK YÜKSEKOKULU

FIRAT TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU

BEYKENT MESLEK YÜKSEKOKULU

YEDİTEPE MESLEK YÜKSEKOKULU

TRAKYA LÜLEBURGAZ TİCARET VE SANAYİ ODASI MESLEK YÜKSEKOKULU

ERCİYES NEVŞEHİR MESLEK YÜKSEKOKULU

Grafik Mezunlarının Kazandıkları Ünvan ve Yaptıkları İşler : Grafik programında lisans öğrenimini başarı ile tamamlayan öğrencilere "Grafik Tasarımcısı" ünvanı verilir Grafik tasarımcısı, amblem, logotaype, ambalaj tasarımı, afiş, pankart, broşür vb duyuru ve tanıtım ilanlarının, somut verilerden yararlanarak, estetik niteliği olan görsel iletişim araçlarının yapımını planlar ve yürütür

Grafik Tasarımcılarının Çalışma Alanları : Grafik tasarımcıları, baskı resim sanatçısı, reklam şirketlerinde sanat yönetmeni, matbaa, gazete ve basımcılıkta sanat danışmanı, müze ve sergileme uzmanı, TRT'de grafik tasarımcısı olarak çalışabilirler Grafik tasarımcılarının bağımsız çalışma olanakları da vardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com