Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
doktorluk, mesleği, neler, olmasaydı, olurdu

Doktorluk Mesleği Olmasaydı Neler Olurdu

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Doktorluk Mesleği Olmasaydı Neler Olurdu

Doktorluk mesleği olmasaydı neler olurdu

Dünya üzerinde var olan bütün doktorların tartışılamayacak kadar önemi çok büyüktür Çünkü doktorlar olmasaydı insanlar hastalandıkları zamanlarda, iyileşemezlerdi ve en ufacık sağlık problemleri ölümle sonuçlanabilirdi Genel olarak doktor olan kişilerin görevleri; hastaları muayene etmek, teşhis ve tanı koymak, uygulanacak, tedavi yöntemlerini belirlemek, hastanın tedavi sürecini takip etmek, gerektiğinde cerrahi müdahalelerde bulunmak, ortaya çıkan bulaşıcı hastalıkların teşhislerini ortaya koyarak bunların önlenmesine dair gerekli ,tedbirlerin alınmasını sağlamaktır Doktorların çalışma koşulları çok zor olmaktadır Resmi kuruluşlarda çalışan doktorlar gündüz görev almalarının yanı sıra birde gece nöbetine de kalmaktadırlar Bazı doktorlar kendilerine ait özel muayene açarak orada da görev almaktadırlar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com