Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler > Pratik Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
için, mutfak, sağlıklı, tüyolar

Sağlıklı Mutfak İçin Tüyolar !!

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sağlıklı Mutfak İçin Tüyolar !!

Sağlıklı mutfak için 5 tüyo

Uzmanlar, sağlıklı bir mutfak için yapılması gerekenleri şöyle sıraladı:

Sağlıklı olmak için yalnızca görünen ve bilinen olgulara dikkat etmek bazen yetmeyebiliyor Gözden kaçan küçük detaylar sağlığa ciddi ölçüde zarar verebilir

Özellikle mutfaklarda hijyen kurallarına maksimum dikkat gösterilmesi gerekiyor Uzmanlar, sağlıklı bir mutfak için gerekli bilgileri şöyle sıraladı:

Pastörize süt alın
Daima işlenmemiş süt yerine pastörize edilmiş süt satın alın

Etleri 70 derecede pişirin
Gıdaların bütün kısımlarının en az 70 derecede pişirilmesi gerektiği unutmayın Donmuş sığır eti, balık ve tavuk etini pişirmeden önce tamamen çözün

Soğumadan hemen yiyin
Güvenli tüketim için, pişmiş besinleri ısılarını kaybetmeye başlamadan hemen yemeye özen gösterin

Bebeğiniz için gıda saklamayın
Bebekler için, depo edilmemiş gıdaları tercih etmek daha sağlıklı

Pişirilmiş gıdaları bütünüyle tekrar ısıtın
Bir kez daha yeniden ısıtmak, gıdaların bütün kısımlarının en az 70 dereceye ulaşması anlamına gelir

alıntı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com