Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Edebiyat / Dil Bilgisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akrep, ile, ilgili, vikipedi

Akrep İle İlgili Vikipedi

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Akrep İle İlgili Vikipedi

Örümceğimsiler (Arachnida) sınıfının Scorpionida takımına ait yaklaşık 800 türün ortak adı İki yüz milyon yıldır çok az değişerek, günümüze kadar gelen bir hayvan grubudur Boyları ortalama 13-175 mm arasında değişen, akreplerin rengi genellikle, sarı, kahverengi ya da siyahtır Genellikle sıcak ve kurak yerlerde yaşarlar Bununla birlikte, nemli ormanlarda yaşayanları da vardır Gece avlanan hayvanlardır Gövdelerinin arka ucunda kuyruk biçiminde bir uzantı bulunur Bu uzantının ucunda bir çift zehir bezine bağlı bir zehir iğnesi vardır Akrep zehiri kuvvetli bir zehirdir ve bazı durumlarda insanlarda bile ölüme yol açabilir Akrep türlerinin çoğu etçildir; pek azı bitkilerle beslenir Böcek, örümcek, kırkayak gibi hayvanları avlarlar Avlarını iğneleriyle zehirleyerek öldürürler Ülkemizde on türü yaşamaktadır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com