Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel > Gebelik & Doğum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ilk, nakli, rahim, türkiyenin

Türkiye'nin İlk Rahim Nakli

Eski 10-19-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin ilk çift kol naklini gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Prof Dr Tuncer Karpuzoğlu Organ Nakli Enstitüsü, bu kez Türkiye'nin ilk dünyanın ikinci rahim naklini gerçekleştirdi

Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde ismi açıklanmayan kadavradan alınan rahim, 7 saat süren operasyon sonunda Anamurlu 21 yaşındaki Derya Sert’e nakledildi Operasyonu Türkiye’de ilk, dünyada 16’ncı çift kol nakli ameliyatını da yapan Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Plastik Rekonstrüktif Cerrahi Estetik Anabilim Dalı Başkanı Doç Dr Ömer Özkan gerçekleştirdi Derya Sert bebeğini dünyaya getirdikten sonra, nakledilen rahim alınacak

Doğuştan rahmi olmayan Derya Sert için nakledilecek organ, başka bir ilden Antalya’ya getirildi AÜ Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç Dr Ömer Özkan başkanlığındaki ameliyat ekibinde Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç Dr Münire Erman Akar, Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ProfDr Okan Erdoğan, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd Doç Dr Özlenen Özkan ve Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Üyesi DoçDr Necmiye Hadimioğlu yer aldı

İki yıl önce Mersin’in Anamur ilçesinde oto tamircisi olarak çalışan 28 yaşındaki Mustafa Sert ile evlenen Derya Sert, yaklaşık 3 yıldır üniversitede tedavi görüyordu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com