Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Nesil Bilinçlendirme Kampı - Gizli Tehlikeler & Tehditler > Güncel Haber Merkezi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
demet, haberlerden

06/07/2007 Haberlerden Demet

Eski 07-06-2007   #1
Ergenekon

06/07/2007 Haberlerden Demet

Referanduma vize

Anayasa Mahkemesi, Sezer ve CHP'nin, "Cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesi"ni içeren Anayasa değişikliğine yönelik yaptığı iptal başvurusunu reddetti YSK da referandum tarihini 21 Ekim olarak açıkladı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin ilk turunu 367 milletvekilinin katılmadığı gerekçesiyle iptal eden Anayasa Mahkemesi, cumhurbaşkanının halk tarafından seçilmesini de içeren Anayasa değişikliği paketinin iptalini isteyen Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer ve CHP'nin başvurularını 5'e karşı 6 oyla reddetti TBMM'nin yeni bir kararla süreci durdurmaması halinde, Anayasa değişiklikleri referanduma sunulacak
YSK Başkanı Muammer Aydın da referandum tarihini 21 Ekim olarak açıkladı Parlamenter sistemde önemli değişiklikler öngören paketin önünü açan karar, 22 Temmuz seçimlerinden sonra toplanacak yeni TBMM'nin 11 Cumhurbaşkanı'nı seçmesini referandum tarihi öne çekilmediği sürece etkilemeyecek

Otomobilin altında ölüm kalım savaşı
5 Temmuz 2007
İSTANBUL Kadıköy'de meydana gelen kazada, kontrolden çıkan otomobil motosiklete çarptı Yere düşen motosikletten düşen sürücü, kendisine çarpan aracın altına girdi Sıkışan sürücüyü kurtarmaya çalışan çevredekiler, arabayı kriko ile kaldırıp, kalas koyarak, nefes almasını sağlamaya çalışırken, otomobil sürücüsü baygınlık geçirdi
Göztepe yakınlarındaki köprülü kavşakta meydana gelen kazada, İsmet Köroğlu'nun kullandığı 34 KU 059 plakalı otomobil, kontrolden çıkarak önce bariyerlere sonra da önünde giden Kutlay Mutlu Yazar (38) yönetimindeki motosiklete çarptı Çarpmanın etkisiyle motosikletten fırlayan Yazar, otomobilin altına girdi Kaskı sayesinde, ölümden dönen Yazar, otomobilin altında sıkıştı Yardıma koşan çevredeki sürücüler, aracı kriko ile yükseltip, altına kalas koyarak, Yazar'ın rahat nefes almasını sağladı Ancak, otomobil ile asfalt yol arasında sıkışan sürücüyü kurtaramadı
Motosiklet sürücüsü, kaza yerine gelen çekicinin kaldırdığı otomobilin altından çıkarıldı Kurtarma çalışmaları sırasında fenalık geçiren otomobil sürücüsü İsmet Köroğlu, aracın altından çıkarılan Kutlay Mutlu Yazar'ı görünce bayıldı Kutlay ambulansla hastaneye kaldırılırken, Köroğlu'na kaza yerindeki Acil Servis ekibi müdahale etti Köroğlu da ilk müdahalenin ardından hastaneye kaldırıldı
Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı

Petkim'e ilginç üçlüden Kazak fiyat

4 yıl önce % 88'ine 605 milyon dolar değer biçilen Petkim'den devletin kasasına girecek olan para bugün 4 kat arttı Şirketin % 51'i için Kazak-Rus ortaklığı 2 milyar 50 milyon $ teklif etti Petkim ihalesini kazanan ortaklığın aktörlerine ilişkin ilk açıklamalar tatmin edici bulunmazken, grubun bir ayağının Şekerbank'ın % 34 hissesini alan Kazak şirketi ve diğerinin Rus bankası olduğu belirtildi

Kardeşi için doğdu

Sadece 4 aylık olan Sıla, 4 yaşında lösemiye yakalanan ablası Sude’nin hayatını kurtaracak Kız kardeşinin kendisine vereceği ilik sayesinde hayata döneceğini söyleyen Sude, “Onu hiç yalnız bırakmayacağım” diyor

PGT yani Preimplantasyon Genetik Tanı yöntemi Solak Ailesi’nin, en çok da 4 yaşındayken lösemiye yakalanan Sude’nin hayatını değiştirdi KML (kronik miyeloid lösemi) hastası olan 7 yaşındaki Sude’nin iyileşmesi için Türkiye’de uyumlu donör bulamayan Sinem ve Necmi Solak çifti, çareyi yeni bir çocuk dünyaya getirmekte buldu Memorial Hastanesi’nde uygulanan PGT yöntemiyle 3 Nisan 2007’de dünyaya gelen Sıla’nın iliği iki ay sonra Sude’ye nakledilecek

‘HAYAT GÜZELDİR’ GERÇEK OLDU

Tek çocuklarına konulan lösemi tanısıyla yıkılan Necmi ve Sinem Solak çifti, bu korkunç süreci kızlarını ayakta tutabilmek uğruna küçük oyunlar icat ederek atlatmaya çalışmışlar İntihar etmeyi bile düşündüğünü söyleyen anne Sinem Çolak, “Sude bu süreçten daha fazla etkilenmemeliydi Aklıma Hayat Güzeldir filmi geldi Hastane sürecinin bir yarışma olduğunu aldığı her puana karşı ona ödül olarak ilaç vereceklerini söyledim Bebekler alıp doktorlara veriyor, onların ‘Bu hafta birinci oldun, hastane de sana bu hediyeyi verdi’ demelerini sağlıyordum” diyerek kızlarının morelini yüksek tutma çabalarını anlattı

İLK ADIM HAMİLELİK

EYLÜL 2005’te Memorial Hastanesi Tüp Bebek ve Genetik Merkezi’nde Prof Semra Kahraman ile tanıştıklarını söyleyen Solak çifti, “PGT yöntemiyle seçilen embriyolardan hamile kalınabileceği ve doğacak bebeğin Sude’yi kurtarabileceği söylendi İlk uygulamalar başarısız oldu Ama sonunda başardık Sıla’nın dokularının uyum sağlayacağı anlaşıldı ve hamilelik süreci başlatıldı” dediler

VE SILA GELDİ

3 NİSAN’da doğan Sıla, Solak Ailesi’nin kabusu sona erdirdi Kardeşinin hayatını kurtarmak için dünyaya getirildiğinin bilen Sude “Hasta olduğumu öğrenince çok üzüldüm, vucudum iğnelerden delik deşik oldu Üç kere saçlarım döküldü Maskeyle dolaşıyorum Ama kardeşim dünyaya gelince çok mutlu oldum Adını bile ben buldum O büyüdüğünde hep birlikte olacağız, oyunlar oynayacağız” diyerek kucağından bırakmadığı kardeşine öpücükler konduruyor Sıla, eylülde gireceği operasyonla ablasına ilik vererek onun lösemiyi yenmesini sağlayacak

2 bin YTL maaşla komando aranıyor

Kara Kuvvetleri Komutanı Org Başbuğ’un açıkladığı profesyonel ordu için ilk adım atıldı Kara Kuvvetleri ve Jandarma Genel Komutanlığı komando uzman erbaş alımı için duyuru yaptı “Dağ arslanları” olarak da adlandırılan bu profesyonel komandolar yaklaşık 2 bin YTL maaş alacak

Genelkurmay Başkanlığı, terörle mücadelede etkin görev yapacak profesyonel ordu için ilk adımı attı Kara Kuvvetleri Komutanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı, komando tugaylarında görevlendirilecek uzman erbaş alımı için harekete geçti Her iki komutanlığın internet sitesinde yapılan duyuruda, uzman erbaş olma şartları tek tek sıralandı

Buna göre, askerliğini hâlâ Özel Harekat Tabur Komutanlıkları ile Komdando Er Eğitim Birlikleri’nde “komando” olarak yapan ve terhis süresi 3 yılı geçmeyen kişiler uzman erbaş olmak için başvuruda bulunabilecek TSK’da “Dağ arslanları” olarak da adlandırılan, komando uzman erbaş olmak için en az lise ve dengi okul mezunu olmak gerekiyor Uzman erbaşların görev tazminatları ile birlikte 2 bin YTL’ye kadar maaş almaları bekleniyor

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin terörle mücadelede profesyonel yapıya geçeceğini, ilk kez Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ 27 Haziran 2007 Çarşamba günü Eğirdir’de açıklamıştı

2 bin YTL maaş

Geniş özlük haklara sahip olan uzman erbaşlar, 3269 Sayılı Uzman Erbaş Kanunu’na göre göreve başlayacak Uzman çavuşlar 10’uncu derecenin birinci kademesinden, uzman onbaşılar ise 11’inci derecenin birinci kademesinden göreve başlatılacak

Uzman erbaşlar lojmanlardan yararlanabilecek, askeri hastanelerde eş ve çocukları ile ücretsiz tedavi görebilecek, Silahlı Kuvvetler tazminatı, aile yardımı ödeneği, doğum yardımı ödeneği alabilecek Uçuş ve paraşüt hizmetlerinde görevlendirilendirilecek uzman erbaşlar Silahlı Kuvvetler hizmet tazminatına ek olarak, aylık uçuş ve atlayış tazminatı alacaklar Uzman erbaşların alacakları görev tazminatlarıyla birlikte 2 bin YTL’ye kadar maaş almaları bekleniyor

Uzman erbaş olabilme şartları

En az lise ve dengi okul mezunu olmak,

Askerliğini yapıyor veya terhis olalı en fazla üç yıl olmak,

Başvuru gününden 26 yaşından gün almamış olmak,

Askerliğini Özel Harekat Tabur Komutanlıklarında veya Komando Er Eğtitim Birliklerinde ‘Komando’ olarak yapıyor ve yapmış olmak,

Sevk edileceği asker hastanelerinden ‘Komando Uzman Erbaş Olur’ sağlık raporu almak

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde daha önce subay, astsubay, uzman jandarma veya uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak,

Askeri öğrencilikten ilişiği kesilmemiş olmak

Başvuru şahsen veya posta ile

Uzman erbaş almak isteyenler 23 Temmuz-17 Ağustos 2007 tarihlerinde Ankara Cebeci’de bulunan Kara Kuvvetleri Personel Temin Merkezi Komutanlığı’na, jandarma uzman çavuş olmak isteyenler 30 Ağustos 2007 günü mesai bitimine kadar Ankara Beştepe’deki Jandarma Okullar Komutanlığı Uzman Erbaş Kayıt-Kabul Komisyon Başkanlığı’na şahsen veya posta ile başvurabilecek

Profesyonel eğitim alıyorlar

Komando tugaylarında görev yapacak uzman erbaşlar Eğirdir Dağ ve Komando Okul Komutanlığı, Manisa-Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Eğitim Alayı ile İzmir Foça 7’nci Jandarma Komando Eğitim Alayı’nda Doğu ve Güneydoğu’yu aratmayan dik, kayalık ve derin çukurlarla dolu arazide eğitim görecekler Uzman erbaşlar 27 kişiden oluşan komando timlerinde 5 ay süreyle gerçek mermilerle atış, sızma, el bombası atışı, hayatı idame, gece ve gündüz şartlarında ateş altında ilerleme ve sürpriz hedef atış alanından geçiş eğitimi alacaklar

‘Kritik sınıf’ vurgusu yapıldı

İlanda, “Kritik Sınıf ve Branş” vurgusu dikkat çekti Kara Kuvvetleri Komutanlığı, uzman erbaşların yanı sıra “Tankçı, Hava Savunma ve Muhabere” sınıfında da uzman erbaş alacak Tankçı sınıfındaki uzman erbaşlar, “Tank komutanı, tank, K/M top, ZMA/ZPT şoförü, tank doldurucusu, nişancısı, top/obüs komutanı, güdümlü roket nişancısı, stinger nişancısı” olarak görev yapacaklar

Silivri'de Keops fırtınası kopacak!

Uzun yıllardan bu yana birbirinden ünlü isimlerin sahne aldığı İstanbul gece hayatının ünlü mekanlarından Keops, artık yaz aylarında Silivri'de hizmet veriyor 30 Haziran akşamı Risus Beach Club-Keops adı altında İstanbullu eğlence severleri Silivri'de ağırlayan mekan, açılış gecesinde Türk popunun hareketli isimlerinden Rober Hatemo'yu konuk etti Hatemo'nun ardından yarın akşam Silivri Keops'ta hayranlarıyla buluşacak olan isim, Demet Akalın 14 Temmuz Cumartesi akşamı ise sahne Yıldız Tilbe'nin olacak

Uzun yıllardan bu yana birbirinden ünlü isimlerin sahne aldığı İstanbul gece hayatının ünlü mekanlarından Keops, artık yaz aylarında Silivri'de hizmet veriyor 30 Haziran akşamı Risus Beach Club-Keops adı altında İstanbullu eğlence severleri Silivri'de ağırlayan mekan, açılış gecesinde Türk popunun hareketli isimlerinden Rober Hatemo'yu konuk etti Hatemo'nun ardından yarın akşam Silivri Keops'ta hayranlarıyla buluşacak olan isim, Demet Akalın 14 Temmuz Cumartesi akşamı ise sahne Yıldız Tilbe'nin olacak

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com