Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
namazda, yapar, şeytan

Namazda Şeytan Ne Yapar

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Namazda Şeytan Ne Yapar

Namazda Şeytan Ne Yapar
Hakkında Namazda Şeytan Ne Yapar

Namazda Şeytan Ne Yapar

Namaz ve Şeytan

- Ya Muhammed, o her ne zaman ki, namaza kalkmak ister; tutarım

Ona vesvese veririm Derim ki: "henüz vakti var Sende meşgulsün Hele şimdilik işine bak sonra kılarsın" Böylece o: Vaktinin dışında namazını kılar Ve bu sebepten onun kıldığı namaz yüzüne atılır Şayet o kimse beni mağlup ederse; ona insan şeytanlarından birini yollarım Böylece onu vaktinde namaz kılmaktan alıkoyar

O, bunda da beni mağlup ederse; bu sefer onun hesabını namazında görmeye bakarım O namazın içinde iken; sağa bak, sola bak derim O da bakar O ki böyle yaptı Yüzünü okşar alnından öperim Bundan sonra ona: Sen ebedi yaramaz bi iş yaptın Derim ve böylece onun huzurunu bozarım Sende bilirsin ki ya Muhammed, her kim namazda , sağa ve sola çokça bakarsa , Allah onun namazını kabul etmez

Bunda da ona mağlup olursam Yalnız başına namaz kıldığında yanına giderim Ve ona; çabuk çabuk kılmasını emrederim O da, başlar; namazını çabuk çabuk kılmaya Tıpkı horozun, gagası ile yerden birşeyler topladığı gibi

Bu işi yaptırmakta da ona başarı kazanamazsam bu sefer, cemaatle namaz kılarken onun yanına varırım Orada başına bir gem takarım Başını imamdan evvel secdeden ve rükü'dan kaldırırım İmamdan evvel de secde ve rüku yaptırırım İşte o böyle yaptığı için, kıyamet günü, Allah onun başını eşek başına çevirir

O kimse bunda da beni yener ise Bu defa, ona namazda parmaklarını çıtlatmasını emrederim Böylece o beni tesbih edenlerden olur Ama bu işi ona namaz içinde yaptırmaya muvaffak olursam

Bunda da mağlup olursam, bu sefer ona tekrar giderim Namaz içinde iken burnuna üflerim Ben üfleyince, o esnemeye başlar Şayet o, bu esneme esnasında elini ağzına kapamazsa; onun içine küçük bir şeytan girer, dünya hırsını ve dünyevi bağlarını çoğaltır İşteb undan sonra o kimse, hep bize itaat eder Sözümüzü dinler Dediklerimizi yapar

Şeytan bundan sonra konuşmasına devam etti :

-Sen ümmetin hangi saadetinten ferah duyarsın ki ? Ben onlara ne tuzaklar kurarım ne tuzaklar Miskinlerine, çaresizlerine ve zavallılarına giderim Namazı bırakmalarını emrederim Ve onlara derim ki :

-Namaz size göre değil O, Allah'ın afiyet ihsan ettiği ve bolluk verdiği kimseler içindir

Sonra hastalara giderim :

-Namaz kılmayı bırak " derim çünkü Allah-ü Teala: "hastalara zorluk yok" (24/61) buyurdu İyi olduğun zaman kılarsın Ve böylece o, namazını bırakır Hatta küfre de gidebilir Şayet o, hastalığında namazı terkederek ölüp giderse, Allah'ın huzuruna çıkarken, Allah-ü Teala'yı öfkeli bulur

Sonra şöyle dedi :

-Ya Muhammed, eğer bu sözlerime yalan kattımsa, beni akrep soksun Sonra Eğer yalan varsa Allah 'tan dile beni kül eylesin

İblis bundan sonra konuşmalarına devam etti ve şöyle dedi :

-Ya Muhammed, sen ümmetin için ferah mı duyuyorsun ? Halbuki ben onların altı da birini dininden çıkardım

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com