Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşk, dikey, kağıdı, yürümektir

Kağıdı Dikey Yürümektir Aşk

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kağıdı Dikey Yürümektir Aşk

Gün gece

/

Ben gecenin alazında en çok senÖykünmek denirse buna varlıklar arası ayrım gerekmez mi?Başka değildik ki benzeşelimKalem elimden düşerken sebep olacaklarından habersiz ben, sesine karabasanlar üşüşen senden çaresizdim :

Sevgilim, bu sabahtı gözlerim düştü önüne bahçendeÇiçeklerin arasında görmedinBen, binbir çeşit çiçekten, tereddütle seçtim nergisi sana sunmak içinÇiçekli güzelsin diye; ama bana ait çiçeklerleSeni böyle sevdim?

?ve bahçenden hasret topladım, kokusu ellerimde kaldı

gittin

şimdi

hevesim annesiz cenin

epey ilerledi zaman

geçen ana gizlendi can

beni çılgın ettin,masum bir bekleyiş var sende

ben çırpındıkça batan

sen sükunla izleyen bilge

tut ellerimden çıkar bataklığımdan

gelişin kah gül kokusu kah çam

biliyorum an'a sevdalısın

bana değil

Gün gündüz

/

Rutinimi aksatır oldum ?Yapıcı olmalıyım sende? demiştin de hesaplarında yoktu ne çok susamışlığımİçiyorum kelimeleriniSarhoşum bilsen?Sessizce izledim gelip geçeniİşimi yapıyor göründüm, yapıyorken gerçekten?Sen üzülme diye? ve yoksan hayatımın damarları kesikSöyleyemedim

Özlemim, koşa koşa geldiğim ağlatan sen isen boynum kıldan ince hükmün kılıçtan keskinAşk, gözyaşı ister; ama vuslatı binler gözyaşına razı ederKelimelerin şifa banaSusma, anlamın bin bir yüzünü göster Zira seni sevmek, şaşırtıyor beni

Bu arada aklıma geldi söylemeden edemeyeceğim:Sana adak vakitlerde tüketmek ne güzel ömrüTüketirken tükeneceğim

Gün gece

/

Bir zeka oyunudur hayat, ezgi ve bilgi ipucudurŞansı ise yaratan verir, niyetin ve duan ölçüsündeDua, sabrı içinde taşır; sabır, tevekkülüNiyet, sabrı ve tevekkülüSen benim niyetimsin

Seni beklemelerde ne çok şey geçiyor zihnimdenGidişin gibi gelişin de sesliİçimden kopan çığ/lık/lar silip süpürüyor akıl süzgecini

Bugün beşeri aşkı düşündüm, bencillik midir diyeEvet bencilliktir, kaynağı merak edilmeyen bir menbadan içmekse bir kadehle: Kırık kadeh, süslü kadeh, sırlı kadehEn çok hangisi lezzet katarsa, o mutlu edendirAmaç da mutlu olmak ya daha baştan benperestliktir, diyorumYa sence?Şah gedaya hangi ben'le bağlanır?

Hazzın doyumsuzluğu mu aşka çeken?Öyle edimi yüksek bir duygu ki bütün acılara "evet" dedirtirve deliliği bu denli barındıranBazen kayboluyorum şehrindeTek kalıyorum, korkuyorumSonra O istiyorsa sen istiyorsunO sensin, senden ayrı bir varlık değilKanında, ruhunda Her saniye ?ol' diyor ve iradenle tercihinin önünü açıyorTercih senin ki bir gün "Sen istedin" demeyesinKim tutar kendini boşluğa bırakanı, diyorumAyakların nasıl inkar eder iradeni?Ben istedim sen'i

Gün gündüz

/

Ah sevgilim, kıskacındayım yineİltica ettiğin olmak dar vakitlerdeKabına sığmayan hisleri sığdırmak kaçamak ve kısacık bir cümleye: Dumanımda boğuluyorum

Şu sıra kitap okuyorum, aklım sendeOlur ya kesişiriz; ama bu durum seni engellemesinSadece kendim için yapıyorum bunuNe zaman geleceksin kim bilirİlham olacak belki, belki aşkının afyonundan hissetmeyeceğim bile varlığınıZararlı alışkanlıkları olanlara şaşıyorumHayatı hissetmeden yaşamanın en güzel yolu aşık olmaktırNe keder ne sevinç kar etmez; yalnız onun kalbinizde çarpışıYeri gelir kederlere sabır sağlar, yeri gelir sevinçlere mihenk olurEn kötü alışkanlığım sensinİsteyerek, vazgeçmeyi düşünmeyerek

Günün güneşliyse bil ki gözlerimden ışıyorum sana

Saçlarımdan karanlıksa

Gün gece

/

Aradan ne kadar zaman geçti? yıl ana nasıl sığar ve ak düşürür alnıma?

Seni ne çok sevmek istedim, kelimelere sığmadı; baştan kaybettimBu sonsuz yürek dar geldi heyecanımaÇekildim, çekildimBu kadar kaldımLatif ve fakat kırılgan bir küçük yürek

AşkNe çok değil mi, ne onarıcı: ânın bereketi, sevginin bereketi, sinerjinin bereketive keskinEvet biliyorum incecik bir kağıt üzerinde dikey yürüdüğümü

Sanki aylardır yoksunGözyaşlarımı sunsam bir sırça kadehte, içsen pir elinden aşk dolusu olurÇöllere düşersin peşimden, unutursun kendini bileAma halk hikayesi olamayız biz, o kadar gerçek değiliz

Hep mutlu biter aşk masalları:

Mutluyum sırf bu yüzden

Ah mektubumun pulu yok :

Mutluyum sırf bu yüzden

Gülümse?

İyi geceler sevgilim

Amaden/iz

Sevgimle

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com