Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bozuk, çocuğum, imlası

İmlası Bozuk Çocuğum Ben

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

İmlası Bozuk Çocuğum Ben

Virgüllerimi yitirdim Sus pus içindi dilim Neden susuyorsun diye sorma Sen konuşurken ben susacağım demiştim Büktüm dudaklarımı cümlelerine Sen konuş ki; hükmü kırılsın yalnızlığın Saltanatı bitsin acıların Gülümse ulu orta Gülümse sebepsizce Ruhumun iktizazlarına( bozulmuş, buruşmuş) inat yeniden yeşert gözlerimi Yaşa ki yaşasın benliğim Yoksa karanlıklar saracak sokaklarımı Bilirsin korkarım karanlıklardan Uzat ellerini Ölüm bedenime ilişmeden, istinad duvarları aydınlığımı çalmaya teşebbüs etmeden gel, uzan denizlerime İmlası bozuk bir çocuğum ben Kurtar beni “ benden “ Yarım bir mutluluğun demsiz umuduyum ben Kurtar beni derinlerden Gözlerinin Cennetinde yaşat beni Sonra da öldür Ölüm ellerinde gelsin bana Durma daya gözlerini gözlerime Mutluluğum, Huzurum, Sonum ol

“ Kekeme yüreğimin mutluluk luğatındaki tek kelimesi,

Uzat ellerinibana Uzat gözlerini karanlığımaSağnağındayım zamansızlığın Biraz da uykusuz Gecenin yırtık gömleği var üzerimde Yüreğimin dağınıklığını sevginle topla Senden uzaklarda iken kapılarımda geçmişimi yüzüme vuran ayazKekeme yüreğimin sol cenahında kanayan ve kanadıkça kırılan bir niyâzKurtar beni ey yâr Tut gözlerimden Tökezlemesin topallayan yüreğimÇek beni Züleyhâ'nın kuyularından Al götür beni Leylâ' nın karanlıklarından Saçlarına dola yüreğimi Müsvedde gibi kullanılmış gençliğimi bırak sen sonumu yaşa Yüreğimin enkazlarında inleyen kız çocuğu çığlıklarımı bastır sesli harflerinleKangren yüreğimi kes Kes ki daha fazla kanamasın infazım Sızmasın deli gömleğimden sancılarım Bastır göğsünü yüzümün yamalarına İmlâsı bozuk bir çocuğum ben Luğatımdaki tüm kelimelerim sanadır Aldığım her nefes sana ve mutluluklarına duacıdır Savur saçlarını toza toprağa karışmış bedenimeSes ol kısılmış sesime Doldur hüznünü küçük ellerimePerdelerime gönder gülüşlerini Sabahım olsun yüzünSonum olsun hüznün

Basiretsiz gönlümü yeniden yeşerten kadın;

Kapat gözlerini Şehrinin tüm ışıklarını söndürdüm Sen uyurken şehrinde hiçbir varlık yaşamamalı Sen konuşurken tüm kelimeler boyun bükmeli dudaklarına Yüzünde filizlenirken bahar, buzullar çözülmeli Saçlarında dolanırken rüzgar, başı dönmeli bulutların Kıskanmalı gözlerini herbir mahlukat Adımı andığın her an ölmeli tüm cümleler Sonra da gülüşlerinde yeşermeli özneler Hadi uzat umutlarını Bulut bulut düşsün yüzün yüzüme Köhne bir mazinin mevcudiyetimin Sınırı çizilmiş bir ömrün son nefesi ol sen Kepenksiz bir ömrün kapılarını aç sen Süzül perdelerimden Bir türlü yeşertemediğim kız düşlerime uzat ellerini Gün doğumu sancılarımdan kurtar beni Sicilim bozukTemize çek yüreğimin kirlerini Aldığın her nefes tövbem olsun günahkar hislerime Suçlarım kabarık İnfazım vurulmadan yüzüme, sen öldür beni ya da sakla beni yüreğinin mavi denizlerine Senden önceki geçmişime tedbir konulmuşken kalbine al beniHayat mektebinde dikiş tutturamayan bu adamı gönül bahçene kabul et Gülüşlerini acılarıma bağışla Kanatlarımı özgürlüğüne saldım sende umutlarını sonsuzluğuma bahşet

Kırık aynalarımdaki suretime hayat veren aydınlık,

Dol içime Senin kaplamadığın her bir hücre ölümü seçsin bundan sonra Şah damarlarımdan vücuduma akan her bir zerrede adın sayıklansın Kanatlarımın rotası sensin Bekle beni biraz Kanayan ayaklarımla, yarım yamalak çocuğumla sana gelmekteyim Tüm kelimelerimi yitirmişken yeniden ezberim olsun gözlerin Duvarlarla konuşmalarım bitsin artık Sebebim ol gülüşleriminÖlümümü bekleme yeniden yeşermek için Taksiratım yok benim Ya dudaklarında ölmeliyim ya da toprağa serilmeliyimİnzivaya çekilmiş yaralarımı sar nefesinleBağ bozumunda yüreğimi yalpalayan rüzgara inat sar beni yüreğinle Sana ihtiyacım olduğundan değil; ben zaten SEN'İM Ben diye bir varlık yok BENDEKırık aynalarıma düşen aydınlık dol karanlığıma Gözyaşların sonum olsun bu BEDENDE

Virgüllerimi yitirdim Sus pus içinde dilim Neden susuyorsun diye sorma Sen konuşurken ben susacağım demiştim Büktüm dudaklarımı cümlelerine Sen konuş ki; hükmü kırılsın yalnızlığın Saltanatı bitsin acıların Gülümse ulu orta Gülümse sebepsizce Ruhumun iktizazlarına( bozulmuş, buruşmuş) inat yeniden yeşert gözlerimi Yaşa ki yaşasın benliğim Yoksa karanlıklar saracak sokaklarımı Bilirsin korkarım karanlıklardan Uzat ellerini Ölüm bedenime ilişmeden, istinad duvarları aydınlığımı çalmaya teşebbüs etmeden gel, uzan denizlerime

İmlası bozuk bir çocuğum ben

Kurtar beni “ benden “

Yarım bir mutluluğun demsiz umuduyum ben

Kurtar beni derinlerden

Gözlerinin Cennetinde yaşat beni

Sonra da öldür

Ölüm ellerinde gelsin bana

Durma daya gözlerini gözlerime

Mutluluğum,

Huzurum,

Sonum ol

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com