Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Yazılar & Hikayeler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
yolcu, yolculuk

Bir Yolculuk Ve Bir Yolcu

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Merdivenler dayadık gökyüzüne Yıldızlara ulaşmak, oradan hayatı seyre dalmak Yaşam işte, umudun hayata karıştığı noktada bizi yükseklere çıkarıyor Zirvede insanoğlu yer alıyor Mahlukatın en şereflisi, yaratılmışların en güzeli Zirve olunca tarif böyledir insan için

Basamakları tırmanamayan, daha ilk adımda yerinde sayan insanoğluna ne demeli Ne garip değil mi? Kimi zaman meleklerden daha melek, kimi zaman şeytandan daha şeytan Bir varlık karşımızda adı insan Dünyaya ilk gelen Adem peygamberden bu yana kaygılar hep aynı Zaman her şeyi değiştirir diyoruz, değişen, zamandan başka bir şey değil Yalnızca takvim yaprakları tükeniyor, yıllara ait rakamlar değişiyor ve biz hala değiştiğimizi iddia ediyoruz Ayni güneşin doğup, ayni güneşin battığı, aynı zaman diliminde yaşıyoruz Neden? Hep yerimizde sayıyoruz? Umutlarımızı çaldılar, yüreğimiz yalnız kaldı Hayal kurduk, biraz öyle avunduk Hayallerimize çomak soktular Adımlar atmaya çalıştık, koşmamıza izin vermediler

Kurtulmak… Kurtulmak istiyoruz, benden gayri her şeyden Bütün dönüşler “BEN”in içinde, bir “BEN” vardır senin içinde Düşün bul keşfet O “BEN” götürecek seni bakiye O zaman kavuşacaksın arzuladığının en güzeline

Yol devam ediyor Yolcu yolun neresinde? Başlangıç denen şey, hangi seferin bitişinde? Korku ve ümit azık olarak tükenmekte İşte şimdi çıkmalıdır insanoğlu, hayatı keşfe Yaşanmış hayatların ardından geliyor bizim hayatımız Uzun yaşamak ümidi birçok insanın düşüncesinde vardı Hani nerede o insanların şimdiki zamandaki hayatı? Bir gün gelecek bizim adımlarımızın yerini alacak başkalarının adımları Bizler yerine başkaları bu hayatta yürümeye devam edecek Ta ki vuslat anını sevenin sevdiğine kavuştuğu anı yakalayana dek

Yaşamış, yaşayan ve yaşayacak olan insanların buluşma anına dek Kaygılar içinde devam ediyor Bir deniz düşünün, adına hayat deyin ve bir gemi, kaptanının siz olduğu Yolculuk var bugün sonsuzluğa doğru Şimdilik deniz durgun Bazen fırtınalı, bazen görülür bazı gemilerin alabora olduğu Bilinmezlik içinde bir gemi var, kaptanının siz olduğu Pusula elinizde Harita içinizdeki “Ben” DE

Biz de bu yolda yol alıyoruz, vuslat anında sevenin sevdiğiyle buluşması ümidiyle

Esranur C

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 10-10-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Yaşamış, yaşayan ve yaşayacak olan insanların buluşma anına dek Kaygılar içinde devam ediyor Bir deniz düşünün, adına hayat deyin ve bir gemi, kaptanının siz olduğu Yolculuk var bugün sonsuzluğa doğru Şimdilik deniz durgun Bazen fırtınalı, bazen görülür bazı gemilerin alabora olduğu Bilinmezlik içinde bir gemi var, kaptanının siz olduğu Pusula elinizde Harita içinizdeki “Ben” DE Hayatın bir gemi ,geminin içindeki Kaptan'da sensin artık o gemiyi nereye götürürsen???güzel örnekler verilmişbu güzel paylaşım için teşekkür ederim eline sağlık
Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com