Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
amirleri, disiplin, kurullari, yönetmeliği

Disiplin Kurullari Ve Disiplin Amirleri Yönetmeliği

Eski 10-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Disiplin Kurullari Ve Disiplin Amirleri Yönetmeliği

DİSİPLİN KURULLARI VE DİSİPLİN AMİRLERİ YÖNETMELİĞİ

DİSİPLİN KURULLARI VE DİSİPLİN AMİRLERİ YÖNETMELİĞİ

AMAÇ:
Madde 1- Milli Eğitim Bakanlığı taşra ve yurt dışı teşkilatında görevli personelin Disiplin amirlerini tesbit etmektir
Madde 2-Bakanlık merkez,taşra,yurt dışı teşkilatındaki personel için uygulanır

Dayanak:
Madde 3- Bakanlar Kurulunun 17091982 tarih ve 815336 sayılı kararıyla yürürlüğe giren disiplin kurulları ve disiplin amirleri hakkında genel yönetmelik, değişik 16 maddesine dayanılarak hazırlanmıştır

Disiplin Amirlerinin Belirlenmesi:
Madde 4- Bakanlık kurum ve kuruluşlarındaki disiplin amirleri ve bunların astlık-üstlük ilişkisi listede belirlenmiştir Müstakil müdürlük kadrosu bulunmayan ana okulları ile ilkokullarda müdürlük görevini yürüten öğretmenlerin disiplin amirliği yetkisi yoktur
Ek listede gönderilen üst disiplin amirleri sıralamada kendinden önde gelen amire bağlanmış olan personelin aynı zamanda ilk disiplin amiri sayılır
Üst disiplin amirleri tarafından açıklandığı tarzda ve ilk disiplin amiri sıfatıyla verilmiş azalarına itiraz varsa bu amirlerin ilk disiplin amirlerini alan üstüne yoksa ilgili disiplin kuruluna yapılır Özel kanunların disiplin amirleri ile ilgili hükümleri saklıdır

Madde 5- Kadrosunun bulunduğu birimden bir başka birimde görevlendirilen personelin disiplin amirleri fiilen görevli olduğu birimdeki disiplin amiridir

Madde 6- Bu yönetmelik onay tarihinden itibaren yürürlüğe girer

Madde 7- Yönetmelik hükümleri Milli Eğitim Bakanlığınca yürütülür

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com