Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kültür-Sanat > Şiir Cenneti

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
che, ernesto, guevara, sözleri

Ernesto Che Guevara Sözleri

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Ernesto Che Guevara Sözleri

Ben Ernesto'ydum Sadece Ernesto, Sizde Sadece Birşey Olarak Var Olursunuz Che Olmayı Kendim Istedim, Sizde Inanırsanız Olursunuz, Inanırsanız

Arkamdan Konuşmaya Devam Et "Çünkü Karşıma Çıkacak Kadar Büyük Değilsin"

Belki Hiç Birşey Yolunda Gitmedi Ama Hiçbir Şey De Beni Yolumdan Etmedi!"

Hayatta Öyle Seçimler Yap Ki; Kazandığın Şeyler, Kaybettiklerine Değsin

Eğer Birgün Beni Başım Eğik Görürsen, Bil Ki Başım; Yere Düşmüş Birini Kaldırmak Için Eğilmiştir

Peşinden Gidecek Cesaretin Varsa, Bütün Hayaller Gerçek Olabilir!

Bana Güç Veren Zaferlerim Değil,Yaşamdaki Yenilgilerimdir

Hayatta Daima Gerçekleri Savun! Takdir Eden Olmasa Bile, Vicdanına Hesap Vermekten Kurtulursun

Saklayacak Bir Şeyin Yoksa, Korkacak Bir Şeyin De Yok Demektir

Ne Kadar Farklı Olursa Olsun; Sana Ait Olmayana Tenezzül Etme, Ve Ne Kadar Basit Olursa Olsun Senin Olandan Asla Vazgeçme

İnsanda En Büyük Hata: Karşıdaki Insana Gereğinden Fazla Değer Vermek Değil, Kendine Hak Ettiğinden Daha Az Değer Vermektir

Kaybetmekten Korkma; Birşeyi Kazanman Için Bazı Şeyleri Kaybetmelisin Ve Unutma; Kaybettiğinde Değil, Vazgeçtiğinde Yenilirsin

Aslanlarn Sessiz Kaldığı Yerlerde, Kuşlar Kartallar Volta Atar; Ama Bilmezler Ki Aslan O Sesszliği Bozarsa, Kıyamet Kopar

Ayakkabılarımın Altı Delikti; Ama Üstü Her Zaman Boyalıydı

Birşeyi Yapmak Için, Onu Çok Sevmelisiniz Birşeyi Sevmek Için, Ona Delicesine Inanmalısınız

İyilik Yapmaya Devam Et Karşındaki O Iyiliğe Layık Olmasa Bile, Sen O Iyiliğe Layıksın

Kaybettiğin Tek Savaş, Uğrunda Savaşmaktan Vazgeçtiğindir

Yoksula Gülmedim, Zenginliğe Özenmedim, Faşistleri Sevmedim, Ezilenleri Dövmedim, Ben Devrimci Doğdum, Devrimci Öleceğim

En Kolayıdır Kaybetmek, Mesele Kazanmak Için Uğraşmakta Savaşmadan Esir Olacağına, Savaşarak Ölmeli Insan Aslında

İki Şeye Hakkım Var: Özgürlük Ve Ölüm Birine Sahip Olamazsam Ötekini Isterim, Çünkü Kimse Beni Canlı Tutsak Edemez

Çoğu Bana Maceracı Diyecek, Evet Öyleyim Ama Farklı Bir Türden! İnançlarını Doğrulamak Uğruna, Postunu Tehlikeye Atan Türden

Sevgili Dediğin Güzelliğiyle Seni Kendine Aşık Eden Değil, Sana Kendin Olabilme Şansını Verendir

Aç Insanların Karnını Doyurduğum Zaman Bana Kahraman Diyorlar Bunların Neden Aç Olduğunu Sorduğum Zaman Ise; Bana Komünist Diyorlar

Hayat Korkakları Affetmez

Dünyanın Neresinde Olursa Olsun, Haksız Yere Birisinin Suratına Atılan Tokadı Kendi Suratında Hissetmeyen Kişinin Insanlığından Şüphe Ederim

Yağmur Komünisttir; Çünkü Herkese Eşit Yağar Rüzgar Ise Kapitalisttir Zayıf Olanı Yıkar

Ölüm Nereden Ve Nasıl Gelirse Gelsin Savaş Sloganlarımız Kulaktan Kulağa Yayılacaksa Ve Silahlarımız Elden Ele Geçecekse Ve Başkaları Mitralyöz Sesleriyle, Savaş Ve Zafer Naralarıyla Cenazelerimize Ağıt Yakacaklarsa Ölüm Hoş Geldi, Safa Geldi

Gazeteci Lisa Howard Bir Devrimcinin Sahip Olduğu En Önemli Özellik Nedir? Diye Sorar Röportaj Sırasında Che Yanıtlar : Aşk Bu Yanıt Çok Şaşırtmış Olmalı Ki Tekrar Etmekten Kendini Alamaz Genç Kadın Aşk? İnsanlık Aşkı, Doğruluk Ve Adalet Aşkı Bunları Taşımıyorsa Benliğinde, Gerçek Bir Devrimci Değildir O

Savcı: El Salvador?da Ne Yapıyordun? Che: Tenimi Bronzlaştırıyordum Savcı: Peki Binayı Neden Havaya Uçurdun? Che: Güneşimi Kapatıyordu

Düşmanın Yoksa, Hayatta Hiç Başarılı Olamadın Demektir

Dizlerimin Üzerinde Yaşamaktansa,Ayaklarımın Üzerinde Ölmeyi Tercih Ederim

Bir Devrimci Başkasına Atılan Tokadı Kendi Yüzünde Hissedendir

Gerçek Devrimciyi Yöneten Büyük Aşk Duygularıdır!

Bir Çiçeği Öldürebilirsiniz Ama Baharı Öldüremezsiniz

Devrimcinin Görevi Devrim Yapmaktır

Gerçekçi Olalım, Imkansızı Isteyelim

Devrimden Başka Bir Hayat Yoktur

Bir Yalan, Hangi Amaç Için Söylenmiş Olursa Olsun, Her Zaman, En Kötü Gerçekten Daha Kötüdür

Bir, Iki, Birden Çok Vietnam Yaratalım

Savaşan, Kaybedebilir Savaşmayan, Çoktan Kaybetmiştir

Buraya Beni Öldürmeye Geldiğini Biliyorum Vur Beni Korkak, Yalnızca Bir Adam Öldürmüş Olacaksın Ölmeden Önce, Katiline

En Önemlisi, Kabiliyetinizi Koruyabilmeniz, Dünyanın Neresinde Olursa Olsun Her Haksızlığı Kendinize Karşı Yapılmış Gibi Hissetme Kaabiliyetinizi Bu Bir Devrimcinin En Önemli Özelliğidir

Ben, Ben Olmadan Önceki Ben (Ernesto Che Guevara)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com