Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
aşk, kaan, volkan

A. Kaan Volkan - Bir Aşk

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

A. Kaan Volkan - Bir Aşk

Arka Kapak

"Binlerce kelime arasında yazdığım tek kadın ismi sensin"

"Kahve yapmanın sanat olduğunu öğrendim
Elimin yazmaya gitmediği kelimelerimin olduğunu keşfettim
Oysa vadem dolduğunda gözlerinde ölmek istemiştim
Tek bunu diledim…
Bir kadının ismine ilk kez yazarken, okuduğunda o güzel gözlerini kirletmek pahasına yazdıklarımı her sabaha karşı gönderirken
Vardığım anda yoksun, dünyayı güldüren gülümsemen yok Adımlarının izlerinde kaldırım taşlarına baktığımda ışık da yok
Sen yok, ben yok, her şey sen… Sen derken oldukça ciddiyim
Başıma gelen tam da bu işte
Yokluğun yoksunluk, lanet bir boşluk
Ötesi yok…"

Genç bir kızın ansızın kaybolan babasının yazdığı eski mektupları bulmasıyla başlayan hikâye, kızın mektuplardaki aşkın izini sürmesiyle devam eder Genç kız, mektuplarda tanımadığı babasını değil âşık bir adamı bulacaktır Karakterleri isimsiz olan öyküde yazar, yaşadığı bir aşktan yola çıkarak, o günün 20 yıl sonraki yansımasını, edebiyat dünyasında denenmemiş bir kurguda anlatıyor

Siyah bantlarla kapatılan cümleler, okuyucuyu hayal gücünü sınırlamadan kitabın içine çekiyor Okur, kendi aşk anlayışıyla, yaklaşımıyla ve yaşanmışlıklarıyla cümlelere eşlik ediyor

AŞK neydi?
Bir şeyin kısaltması…
Şiddetli kalp ağrısı…
Değişken ruh hali…
Bir hastalık…
Bir tutku…
Bir vazgeçemeyiş…

Aşk tanımsızdı ve çok özeldi İşte aşka duyulan o sonsuz saygının hatırına "Bir Aşk"ın mektuplarının bir kısmı saklı kalmalıydı…

Yazar:A Kaan Volkan

Sayfa Sayısı: 262
Dili: Türkçe
Yayınevi: Siyahinci

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com