Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kokusu, nur, yazgan, zamanın

Nur Yazgan - Zamanın Kokusu

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Nur Yazgan - Zamanın Kokusu

Arka Kapak

"Oysa akreple yelkovan başlangıcın ve sonun olmadığı bir mekânda
birbirlerine kavuşmaya çalışıyor Biri sürekli bekliyor, ötekiyse
bekleyeni arıyor Benim gibi sen de onların hep ileriye gittiğini
düşünüyorsun Beni bekleyen kusursuz bir hayatın olduğunu ve onu
mutlaka bulacağımı zannederek arayışlarıma devam ettiğim günlerde
hissettiğim gibi, zamanın önce ileriye sonra da sana doğru aktığına;
yaşamın senin arzularında son bulacağına inanıyorsun"

Lal Kitap adlı eseriyle Duygu Asena Roman Ödülü'nü kazanan Nur Yazgan, insana dair sırları ifşa etmeye devam ediyor Yazgan, Zamanın Kokusu'nda ölümü bir gölgeye dönüştürüp kendisinden köşe bucak kaçan insanların arasına bırakıyor Kendi halinde insanların yaşadığı küçük bir kasabada başlayıp Habil ile Kabil'in yaşadığı zamanlara uzanan roman, insan ruhunun karanlık haritasını da göz önüne seriyor

Nur Yazgan, Anadolu'nun kadim kültürünün o büyülü dilini kullanarak, başlangıcı ve sonu olmayan bir yolculukta zihnimizi akrepsiz, yelkovansız bembeyaz bir kadrana çeviriyor Daha bu ikinci romanında, özgün konusu, farklı sesi, katmanlı anlatımı ve derinlikli kurgusuyla, romancılığımızda kendine kalıcı bir yer açacağının ipuçlarını veriyor

Yazar:Nur Yazgan

Sayfa Sayısı: 188
Dili: Türkçe
Yayınevi: Kırmızı Kedi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com