Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Psikoloji / Sosyoloji / Felsefe

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
fobiler, hakkında

Fobiler Hakkında

Eski 10-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Fobiler Hakkında

Beyin hızlı öğrenir Öğrencilere ilk söylediğim cümle budur Birçok insan bunun tersini düşünürken bile hızlı düşündüğünün farkına varmaz Şuanda okuduğunuz cümlenin her harfini ve kelimesini birer birer tartıp okumanız ne kadar zamanınızı alırdı? Ya kitap okurken her kelimenin altında ne yatar dakikalarca inceler misiniz? Konuşurken bunu yapmanız zaten mümkün değil

Fobi de öğrenilmiş bir korkudur Beyniniz çok kısa bir sürede belli bir uyarandan korkmayı öğrenir Fobisi olan kişilere “çok şanslısınız, beyniniz gerçekten hızlı öğreniyor” dediğimde şaşırıyorlar Kulağa bu şekilde hoş gelse de fobisi olan insanlar bunun komik olduğunu düşünmezler Zira, fobi sahibi insanlar üşenmeden her yere taşırlar fobilerini ve fobilerin gerçekten iyileşebilir olduğunu duyduğunda şaşırırlar Bunu insanlara söylediğimde bazen aydan gelmişim gibi bakıyorlar bana Tıp insan beyninin nöronlarını incelerken psikoloji olduğu yerde mi kalmalıydı acaba?

Birçok Psikolojik yaklaşım ve teori var ve her geçen gün yeni bir yaklaşım ve yeni bir teknik doğuyor Bunun anlamını biliyorsunuz, yeni seçenekler ve yeni umutlar Bu doğru! Yeni bir seçeneğe sahip olmak istersiniz, öyle değil mi? Richard Bandler şöyle söylemiştir “eğer bir seçeneğe sahipseniz robotsunuz İki seçeneğiniz varsa çaresizsiniz Üç ve daha fazla seçeneğini varsa özgürsünüz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com