Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Forum İslam > İslami Genel Konular

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dua, işığında, kerim, kuranı

Kur'an-ı Kerim Işığında Bir Dua

Eski 06-09-2007   #1
angelesdream

Kur'an-ı Kerim Işığında Bir Dua

Kur'an Işığında Bir Dua

Peygamber efendimiz (asm) buyuruyor ki: “Allahu Teala Bakara Suresini iki ayetle sona erdirdi Bu iki ayeti bana Arş’ın altındaki bir hazineden verdi Bunları öğreniniz, kadınlarınıza, oğullarınıza belletiniz, öğretiniz Çünkü bunlar namazdır, hem Kur’an’dır, hem duadır” (Ebu Zerr [ra] rivayet ediyor)

'' Ey Rabbimiz, eğer unuttuk ya da yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme! Ey Rabbimiz, bize bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme! Ey Rabbimiz, bize gücümüzün yetmeyeceği yükü de yükleme! Bağışla bizi, mağfiret et bizi, rahmet et bize! Sensin bizim Mevlamız, kâfir kavimlere karşı yardım et bize'' (Bakara, 286)

Altı meşhur hadis kitabında İbni Mes’ud’dan (ra) rivayet olunan bir hadis-i şerifte buyurulmuştur ki: “Her kim geceleyin Bakara Suresi’nden bu son iki ayeti okursa ona yeter
Hz Ali (ra) ile Hz Ömer’den (ra) rivayet edildi ki: “Akıllı bir adam görmezdim ki Bakara Suresi’nin sonundaki bu ayetleri okumadan uyusun” Ebu Meysere’den (ra) “Cebrail, Hz Peygamber’e, Bakara Suresi’nin sonunda ‘amin’ demesini öğretti” rivayet edilmiştir

E M Hamdi Yazır, Hak Dini Kur’an Dili Meali

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-09-2007   #2
doctor88

bunu yapmaya gayret göstericem sonucta kendim için rahmet için
saol angelabu sayede sende sevap kazanırsın inşallah

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 06-09-2007   #3
angelesdream

İNŞALLAH DOKTORUM
yorumun için teşekkürler

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com