Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
adobe, anlatımı, cs3, kullanılır, photoshop, resimli, varmıdır

Adobe Photoshop Cs3 Nasıl Kullanılır? Adobe Photoshop Cs3 Resimli Anlatımı Varmıdır?

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Adobe Photoshop Cs3 Nasıl Kullanılır? Adobe Photoshop Cs3 Resimli Anlatımı Varmıdır?

Adobe Photoshop CS3 Nasıl Kullanılır? Adobe Photoshop CS3 Resimli Anlatımı Varmıdır?
Adobe Photoshop CS3 Nasıl Kullanılır? Adobe Photoshop CS3 Resimli Anlatımı Varmıdır?

ilk olarak Photshop'umuzu açalımSol üst köşede
File>Open resmimizi seçelimBen seçtim

Animasyon penceremizi açalım photoshop'umuzdan yukardaki sekmelerden Windows'tıklayalım ve açılan menüden Animation'a tıklayalım

Sağ alt tarafta resmimizin üzerinde sağ tıklayalım ve açılan menüden Duplicate Layer diyelim yani kopyasını oluşturalım ????:

Animasyon penceremizden Duplicates selected frames tıklayım resmimizi çoğaltalımBen 6 yaptım sizde isterseniz 6 yapınız

Ve şimdi geldi resmimizin üzerine yazımızı yazmayaSoldaki menüden TOOL (T) veya klavyemizden T tuşuna basalımResmimizin üstüne gelelim ve yazımızı yazalımBen WebHatti yazdım ve yine sol menüden Move Tool tıklayalım

Animasyon penceremizde 2 resmimize tıklayalım ve sağ aşağıdaki menüye geçelim ve WebHatti yazısının yanındaki göze tıklayıp yazımızı resmimiz üzerinde göstermeyelim

ve aynı işlemi 4 ve 6 resimlerde'de uygulayalım ve Play tuşumuza basıp Animasyonumuzun görünümüne bakalım

Sizde benim gibi çok hızlı olduğunu düşünüyorsunuz sanırım biraz yavaşlatalımAşağıdaki Resimde gösterdiğim kutucuğa tıklayın ve Select All Frames tıklayalım yani bütün animasyonlarımızı seçmiş olalım

Aşağıdaki resmi takip ederek aynen uygulayın

İsterseniz Play diyerek bakabilirsiniz ve Animasyon yapımımızın son aşamasına Kaydetme işlemine

Sol üst menüden File>Save for Web & Devces tıklayın

Save

????:

Değerli arkadaşlar Animasyonumuz bitti en basit bir şekilde anlatmaya çalıştım umarım faydalı olmuştur

Sonuç:

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com