Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bakanı, devlet, faruk, kimdir, nafız, nerelidir, özak

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak - Faruk Nafız Özak Kimdir? Faruk Nafız Özak Nerelidir?

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Devlet Bakanı Faruk Nafız Özak - Faruk Nafız Özak Kimdir? Faruk Nafız Özak Nerelidir?

DEVLET BAKANI
FARUK NAFIZ ÖZAK AK Parti Faruk Nafız Özak, 19 Nisan 1946'da Trabzon'da doğdu Babasının adı Ali Haydar, annesinin adı Safiye'dir İnşaat Yüksek Mühendisi; Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi Trabzonspor'da profesyonel olarak futbol oynadı ve takım kaptanlığı yaptı "Yılın Sporcusu" ödülü'nü aldı Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi olarak Asbaşkanlık ve Başkanlık görevlerini yürüttü YAPISUN AŞ Yönetim Kurulu Başkanı oldu Trabzon Kalkınma Vakfı kuruculuğunda bulundu 22 Dönem Trabzon Milletvekili 59 Hükümet'te Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevini yürüttü 60 Hükümet'te yeniden Bayındırlık ve İskân Bakanlığı görevine getirildi Hükümette yapılan değişiklikte, Devlet Bakanlığı görevine atandı İngilizce bilen Özak, evli ve 2 çocuk babasıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com