Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bakanı, çağlayan, çağlayanın, devlet, hayatı, kimdir, mehmet, zafer

Devlet Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan - Zafer Çağlayan Kimdir? Zafer Çağlayan'ın Hayatı

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Devlet Bakanı Mehmet Zafer Çağlayan - Zafer Çağlayan Kimdir? Zafer Çağlayan'ın Hayatı

DEVLET BAKANI
MEHMET ZAFER ÇAĞLAYAN
Mehmet Zafer Çağlayan, 15 Kasım 1957'de Muş'ta doğdu Babasının adı MSalih, annesinin adı Muhlise'dir Makine Mühendisi ve Sanayici; Gazi Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi Sanayici olarak çalıştı 1987'de Ankara Sanayi Odası'na Oda Meclisi Üyesi oldu 1989'da Ankara Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi, 1991'de Başkanvekili ve 1995'de Yönetim Kurulu Başkanı olarak, 2007'ye kadar bu görevini sürdürdü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde üç dönem Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu TOBB Ekonomi Teknoloji Üniversitesi ile Türkiye Ekonomi Araştırma Vakfı'nın Mütevelli Heyet Üyesi oldu 60 Hükümet'te Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak atandı Hükümette yapılan değişiklikte, Devlet Bakanlığı görevine getirildi İngilizce bilen Çağlayan, evli ve iki çocuk babasıdır

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com