Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
belgeler, belgesi, evraklar, gerekli, için, istenen

Belgesi İçin İstenen Gerekli Belgeler (Evraklar)

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Belgesi İçin İstenen Gerekli Belgeler ( Evraklar )

Ulaştırma Bakanlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü K2 Yetki Belgesi İçin İstenen Gerekli Belgeler / Evraklar:

Hangi Araçlar İçin K Belgesi Gereklidir, K Belgesi Almam Gerekiyor mu? İdari Ceza ve İtiraz vb bilgiler için tıklayınız : K Yetki Belgesi Hangi Araçlara Gerekli? Kapsam, Ücret, Denetim ve Cazası

K2 Yetki Belgesi Başvuru Koşulları:

Vergi Mükellefi Olmak,

Asgari bir birim eşya taşımaya elverişli taşıt sahibi olmak,

K2 Yetki Belgesi İçin İstenen Belgeler ve Gerekli Şartlar:

Yetki Belgesi Başvuru Formu ve Taşıt Kartı İşlem Başvuru Formu (Temsil ve İlzama Yetkili Kişilerce İmzalanacak)

Ticaret Sicil Gazetesi(Kuruluş ve Temsil İlzamı Belirtir) Aslı veya Onaylı Örneği

Temsil ve İlzama Yetkili Kişilerin İmza Sirküsü(Noter Onaylı)

Sahip/Ortaklar ve Yöneticilere ait TCKimlik Numarası(AŞ ve Kooperatiflerde sadece YöntKurulu ve Müdürlere ait olan)

Merkez İşyerinin Bulunduğu Yerin Kira Sözleşmesi veya Mülkiyet ise Tapu Fotokopisi

Ticaret Odası Faaliyet Belgesi veya Esnaf ve sanatkarlar odası faaliyet Belgesi

Adına Kayıtlı, Geçerli Araç Muayenesi Yapılmış Taşıt/Taşıtların Motorlu Araç Trafik ve Tescil Belgesi Örnekleri

Kayıtlı Olduğu Vergi Dairesinden Alınmış Mükellefiyet Yazısı

Asgari Kapasite: 1 adet eşya taşımaya mahsus taşıt(yaş:19 veya daha küçük model)

Notlar:
Asgari Kapasite Şartını Sağladıktan Sonra Geçerli Araç Muayenesi yapılmış taşıtlar Yetki Belgesine İlave Edebilir

Yeni ücret tahsilat sistemi devreye girdiğinden dolayı yukarıda belirtilen belgeler tamamlandıktan sonra Bölge Müdürlüğümüzden bilgi alınarak ücret yatırılması gerekmektedir

Şahsen yapılmayan bir başvuru,ilgili şahsın vereceği noter tasdikli vekaletname ile mümkündür
K2 Yetki Belgesi İçin İstenen Gerekli Belgeler / Evraklar Konusunda Sizden Gelen Yazı ve Yorumlar:
Amaç
Madde 1 - Bu Kanunun amacı; karayolu taşımalarını ülke ekonomisinin gerektirdiği şekilde düzenlemek, taşımada düzeni ve güvenliği sağlamak, taşımacı, acente ve taşıma işleri komisyoncuları ile nakliyat ambarı ve kargo işletmeciliği ve benzeri hizmetlerin şartlarını belirlemek, taşıma işlerinde istihdam edilenlerin niteliklerini, haklarını ve sorumluluklarını saptamak, karayolu taşımalarının, diğer taşıma sistemleri ile birlikte ve birbirlerini tamamlayıcı olarak hizmet vermesini ve mevcut imkanların daha yararlı bir şekilde kullanılmasını sağlamaktır kanun bu fakat şirketin varsa bir araba icin ödeniyor ondan sonrası 68 tl ödeme yapılıyor egerki adaletli bir şekilde davranalacksa neden her araba icin aynı ödenmiyor ????

> 23/07/11 tarihinde, kamil tarafından yazıldı
benimde bir doblo kargo var istenen evraklarda bir sürü belge istenmiş şahsi olarak bu k2 belgesi alınmıyormu? yani mükellef olmazsan alamazmısın?

> 25/05/11 tarihinde, Kâzım tarafından yazıldı
04052011 tarihinde şirket aracımıza kesmişler 2201 tl tebligatı bekliyorum geldiği zaman trafik mahkemesine itiraz dilekçesi yazmayı düşünüyorum bu çok zalimce bir ceza yöntemi uyarı ve ufak bi ceza olması gerekirken 2201 tl çok ağır bütün arkadaşlara geçmiş olsun diyorum

> 04/05/11 tarihinde, cengiz tarafından yazıldı
arkadaşlar bende dün ceza yedim 2200 tl, yeşilköy ulaştırmaya telefon açtım Denetçi arkadaş ii niyetli konuştu ve dedi ki, tebligatı bekleyin daha sonra ümraniye(anadolu yakası için) trafik mahkemesine gidin ve itiraz dilekçesi yazın (önce k-belgesini alın ama) çogunlukta iyi niyetli davranıp cezayı kaldırabiliyorlar dedi Umarım öyle olur, sizlere de böyle bir öneride bulunmak isterimTeşekkürler

> 18/03/11 tarihinde, Selim tarafından yazıldı
bende 2000 lira ceza yedimcok zoruma gitti ama banada iyi olmuş diye düşündüm çünkü bende tarihin birinde bu hükümete destek vermiştim demekki biz bunu hak ediyoruz

> 17/03/11 tarihinde, mehmet mentes tarafından yazıldı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com