Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
hakkında, hayatı, hükmü, kimdir, pekmezci, pekmezcinin

Hükmü Pekmezci (Hükmü Pekmezci Kimdir? - Hükmü Pekmezci'nin Hayatı Hakkında)

Eski 09-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Hükmü Pekmezci

1954 yılında Bayburt’ta dünyaya geldi İlk, orta ve lise öğrenimimi Bayburt’ta, yüksek öğrenimimi 1973-76 yılları arasında Erzurum Eğitim Enstitüsü FKB bölümünde tamamlayarak Fen Dersleri Öğretmeni olarak mezun oldu ve aynı yıl Gümüşhane Öğretmen Lisesine, ardından da Gümüşhane Lisesinde öğretmen ve idareci olarak atandı 1978-1980 yılları arasında Ülkü-Bir (Ülkücü Öğretmenler Derneği) Gümüşhane Şube Başkanlığını yürüttü ve 1981 yılının Temmuz ayına kadar Gümüşhane’deki hizmetine devam etti

1981 yılı Temmuz ayında 4 aylık kısa dönem askerlik hizmetini Tokat Avcı Taburunda tamamlayarak aynı yıl askerlik dönüşü Bayburt Kız Meslek Lisesinde öğretmen ve idareci olarak göreve başladı 1985 yılında Bayburt Milli Eğitim Müdürlüğüne Şube Müdürü olarak atandı Bu dönemde Erzurum Atatürk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Kimya Bölümünde Lisans tamamlayarak 1987 yılında aynı Fakülteden Kimyager olarak mezun oldu

1989 yılı sonuna kadar Şube Müdürü olarak yürüttüğü hizmetin ardından 1990 yılında Bayburt İl Turizm Müdürü olarak atandı ve 11 Ocak 1999 tarihine kadar bu görevi ifa etti

Bu hizmetlerin yanı sıra, 1986 yılından itibaren yaklaşık 7 yıl Bayburt TRT muhabirliği görevini yürüttü 1992 yılında Bayburt Gazeteciler Cemiyeti Kurucu yönetim kurulunda görev aldı, aynı cemiyette Genel Sekreterlik ve 2 Başkanlık görevinde bulundu Ayrıca 1992 yılından itibaren aralıklarla Profesyonel 3 Ligde Bayburtspor Kulübü yönetimlerinde; Genel kaptanlık, As Başkanlık ve Başkanlık görevleri ile Bayburt Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliği, Organize Sanayi Kurucu Yönetim Kurulu 2 Başkanı, Bayburt Eğitim Fakültesinin kuruluş aşamalarında görev aldı

1999 Yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nden Bayburt Belediye Başkanı olarak seçilen Pekmezci beş yıl boyunca bu görevi yürüttü Evli ve 2 Çocuk babasıdır

Kaynak: Bayburt Postası - ANA SAYFA

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com