Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Tarih / Coğrafya

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
başladı, dünya, savaşı

2. Dünya Savaşı Nasıl Başladı

Eski 09-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

2. Dünya Savaşı Nasıl Başladı

2 Dünya Savaşı Nasıl Başladı ?
2 Dünya Savaşı Nasıl Başladı

Birinci dünya savaþýnýn ardýndan Almanya çok zayýflaladý Çok güç kaybetti 1933 yýlýna gelindðinde Almanya þansölyesi ile hitler iktidara geçti 1939 yýlýnda ulaþým sorunlarýndan dolayý Hitler danzip bölgesini ve ulaþým hatlarýnda Polonyadan biraz daha imtiyaz istedi Polonya ise Hitlerin bu isteðini reddetti

Buna sinirlenen Hitler 1 eylül 1939 yýlýnda savaþ ilan etmeden gece saatlerinde Polonyaya saldýrdý ve polonyo sanýrlarýndan içeriye girdi

Bu saldýrýdan 2 gün sonra Ýlgiltere, avustralya ve yeni zelanda ülkeleri Almanya'ya savaþ ilan etti Daha sonra fransa, güney afrika ve kanada Almanyaya savaþ açtý

Ýkinci dünya savaþýnda Toplam 72 milyon insanýn öldüðü bu dünyanýn en büyük savaþýnda öle 72 milyon insanýn 47 milyonu askerdi 25 milyonu ise sivildi

Ýkinci dünya savaþý bu þekilde baþlamýþ oldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com