Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Ürünler > Kitap, Film & Müzik

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bernadette'in, ezgisi

Bernadette'in Ezgisi

Eski 09-09-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bernadette'in Ezgisi

Bernadette'in Ezgisi

1940 Haziranının son günlerinde, Fransa''nın çökmesinden sonra, karımla ben oturmakta olduğumuz Fransa''nın güneyini terk etmek zorunda kalmıştık Portekiz''e gitmek için İspanyol sınırına ulaşmayı umut ediyorduk, ama konsoloslukların hiçbirisi bize vize vermedi
Paul''lu bir aile, bize Louder''a gitmemizi orada belki kalacak bir yer bulabileceğimizi söyledi
Orada korku dolu birkaç hafta geçirdim Bu haftalar aynı zamanda benim için çok yararlı oldu Lourdes''da meydana gelen mucizevi iyileşmeleri ve Bernadatte Soubirous''nun doğaüstü öyküsünü öğrendim
Katolik değil de Yahudi olduğum halde, ''Bernadette''in Ezgisi''ni yazmaya kalkmıştım Aslında bu kitabı yazmaya iten çok daha eskiden ve bilinç altından yapmış olduğum bir yerimdi Daha ilk mısralarımı yazdığım günlerde, yaşamın temel değerleri ile alay yerde ve onlardan ilgisizce vazgeçen çağıma karşı, her zaman ve her yerde ilahi gizemi ve insanlığın kutsallığını yazılarımla öveceğime yemin etmiştim
Franz Werfel

Ürünün Resimleri:

Piyasa Fiyatı - 09092012
14,61 TL

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com