Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
ahmet, büke, çiğdem, külahı

Çiğdem Külahı - Ahmet Büke

Eski 09-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Çiğdem Külahı - Ahmet Büke

Kitabın Künyesi

Çiğdem Külahı
Ahmet Büke

Can Yayınları
Öykü
Fiyatı : 10,00 TL
Kasım 2010,
136 sayfa,
ISBN: 9789750712395

Kitap Hakkında

"Orada oturmuş her şeyi tersine çevirebilir miyim, diye düşünüyordum Bu mümkün müydü? Altımda çırpınan suya baktım Dipteki midyelere, sağa sola kıvrılan yosunların arasında gizlenen küçük balıklara baktım Çok çaresizdim aslında Yine de ayıpladım kendimi İzmir çok büyük geldi bana Sokaklarında kaybolurum, diye düşündüm Dizlerim yandı Eğilip denize dokunayım dedim Durdum Bu şehir, parmaklarının ucunda sigara tutan bu sarı duman izi çok korkuttu beni"Çiğdem Külahı, genç kuşak öykücülerimizin önde gelenlerinden Ahmet Büke'nin 2006 yılında yayımladığı ikinci öykü kitabı Kitapta yirmi beş kısa öykü yer alıyor Bu öyküler, su yüzüne çıkmamış ama hep varlığı hissedilmiş acıların, isyanların, çevremizde olup bitenler karşısında duyulan öfkenin izini taşıyor Ahmet Büke kendine özgü dili ve duyarlı anlatımıyla okurunu daha ilk sayfalarda kendi ayrıksı dünyasına çekmeyi başarıyor

Kitap Kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com