Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Kültür - San'at & Eğitim > Kitap Dünyası

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
bodrum, göknil, nedim

Bodrum Bodrum - Nedim Göknil

Eski 09-07-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bodrum Bodrum - Nedim Göknil

Kitabın künyesi

Bodrum Bodrum
Nasıl Anlatsam, Nerden Başlasam…
Nedim Göknil

Everest Yayınları

» Roman
» Anı
Fiyatı : 10,00 TL
Eylül 2010,
170 sayfa,
ISBN: 9789752897625

Kitap hakkında

Gerçek bir Bodrum âşığı Nedim Göknil, Bodrum'un bir doğa cenneti olduğu günlerden kirlenmiş bugününe dek anlatıyor bu kasabayı Sokaklannda gezerken sadece İstanbul'daki büyük mağazalann şubelerini görenler, koylarında çirkin sitelere gözleri takılanlar, elektriğin saatlerle verildiği, incir kokusunun tüm sokaklara sindiği hanların gerçek han, evlerin taş olduğu günlerini unuttular Bodrum'un Oysa Bodrum, insanları, doğası ve doğallığıyla Bodrum olmuştu bir vakitler

Bodrum'un o günden bugüne gelişini, 60'larda gencecik olanların eğlenceli hayatlarını, dünyanın bambaşka ve tertemiz olduğu günleri merak edenler için tadına duyamayacağınız anılar

"Bodrum da farklı değil O da yılgın, bıkfem ve daha da önemlisi yorgun, istemiyor artık kırıcıların, dozerlerin, greyderlerin, transmikserlerin ırzına geçmeye deuam etmesini 'Ne olur birkaç dönüm çamlık kalsın, sidikli meşelerimi, mandalina bahçelerimi bağışlayın1 diye adeta yalvarıyor Ama kimin umurunda"

Kitap kapağı

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »

forumsinsi.com