Carl E. Wieman Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Carl E. Wieman Hayatı

Carl E Wieman

Corvallis, Oregon adlı küçük bir kasabasında 26 Mart 1951 tarihinde doğdu

Bir kaç yıl önce yeni evli anne, biraz gecikmiş öncülerinden gibi N Orr ve Alison Wieman, Oregon kıyı aralığı ormanlarının derinliklerinde yerleşmek için ülke çapında yıpranmış araba tahrik vardı

Babam kereste sektöründe çalışmaya başladı ve benim çocukluk sırasında, bir kereste fabrikası sawyer olarak çalıştı Ben beş çocuğu dördüncü oldu Çoğu benim çocukluk Kereste tek sanayi Oregon ormanda geçirdi Muhtemelen bazı bağımsızlık ruhu kadar diğer evler ve kasabalar büyüyen geldi En yakın küçük mağaza, asfaltsız dağ yollar üzerinden birkaç kilometre uzakta hep Bazı benim erken çocukluk anıları, kardeşleri ve ben okula gitmek için bu virajlı yollarda ele geçirmek için kullanılan uzun okul otobüs yolculuklarında

Douglas köknar ağaçları yüksek ormanlarında dolaşan gençlik geçirdim Ben de cep harçlığı kazanmak için meyve ve köknar konileri, okuma ve toplama benim zaman harcamak Her Cumartesi ailem hafta değerinde alışveriş yapmak için en yakın kasaba olan uzun bir sefer yapacak Halk kütüphanesinde bir durak, her zaman bu geziler bir parçası oldu Ben o zaman bunun farkında olmasına rağmen, annem ve babam çocuklarına hizmet gerekiyordu kadar bölge dışında yaşayan kütüphane kullanımı için özel düzenlemeler yapmış olmalıdır Kütüphaneciler de normal beş-kitap sınırı göz ardı ve bana sonra hevesle yutmaya her hafta bir kitap büyük kazık kontrol etmek için izin verecek Bu deneyim, halk kütüphanelerinin değeri için derin bir takdir ile beni terk etti O zaman ben arkadaşlarımla vermedi televizyon vardı, ama geçmişe baktığımızda okuma yerine TV izlerken bu zaman geçirdim, çok minnettarım, çok kıskanç oldu

Kings Valley dereceli okul, ilkokul 6 sınıfa kadar gittim Kayıtlı kısa bir süre önce 02:59 odalar genişletilmiş vardı, çok küçük bir kırsal okul oldu Yedinci sınıf için Philomath küçük bir kasaba için çok daha uzun bir otobüs yolculuğu (sabırsız bir 13 yıllık eski neredeyse bitmez tükenmez!) Almak zorunda kaldı Matematik ve fen genç idealist öğretmenler benim üzerinde önemli bir etkisi olmadı Ben özellikle sadece ilk öğretim iş başlangıç ​​oldu benim fen bilgisi öğretmeni Ron Tobias, hatırlıyorum Kaydedicilerinin tarım işçileri ve tüm çocukların eğitim özellikle yüksek bir öncelik olduğu için Philomath 7 sınıf,, genç bir öğretmen için çok zor bir iş olması gerektiğini eminim Zaman zaman ben onun hayal kırıklığı ipuçları hissedebiliyordu Ancak Sayın Tobias bilim kindle benim ilgi onun coşku ve bilgi birikimi ile büyük bir anlaşma yaptı

Ben hala, periyodik tablo ve nasıl bu yapıların çeşitli kimyasal özellikleri ve moleküler reaksiyonlar belirledi atomların yapıları yaptığı açıklamalar (herhangi bir malzeme benim üniversite derslerinden çok daha iyi!) Hatırlıyorum

7 sınıftan sonra annem ve babam benim kardeşler ve ben hem uzun otobüs yolculuklarında önlemek ve 25,000 'ın bu "büyük şehir" tarafından sunulan daha iyi bir okul sistemi yararlanmak böylece Corvallis (Oregon State Üniversitesi ev) taşındı

Biz sadece bir odun sobası yerine merkezi ısıtma sistemi ve ön çıkış gerçek bir döşeli bir cadde vardı bir evin içine taşındı zaman, benim için önemli bir kafa bir gündü!

Ben çok sosyal bir çocuk olmasına rağmen, Corvallis biraz daha rahat arkadaşları bana sağladı Benim entelektüel ilgileri ve ailem liberal siyasal tutum, biraz önceki kırsal sınıf arkadaşlarından en eğilimli oran her zaman vardı, ama OSU fakültenin çocuk daha iyi uyum Babası Bill, bir matematik profesörü olarak çok akıllı bir çocuk, Brook Firey ile yakın arkadaş oldu Bir yaz Bill Brook ve geometri bizim kendi özel ders verdi

Bu gerçek bir matematikçi tarafından görüntülenebilir matematik zenginliği, hatta ilköğretim geometri, bir bakış elde etmek için bir ödüllendirme ve gözlerini açan bir deneyim oldu

Ve tabii, bu yaşta, ben iki ondört yaşındaki çocuklara kişisel eğitim sağlamak için her gün birkaç saat geçirdikten bir üniversite profesörü ile ilgili olağandışı bir şey vardı fark etmedi

Brook ve ben de şeyler inşa ve araştırma projelerinin her türlü dalmış kaç saat harcadı

Ben doğaçlama deneysel sorunlara çözümler yetenek ve zevk kadar bu homebuilt projeler için geri gittiğini düşünüyorum Bu bağlamda ağabeyim Howard da bana ilham verdi, o zaman makineleri ile tinkering ve onun küçük kardeşleri için şaşırtıcı derecede ayrıntılı oyuncaklar bina idi Bana da iyi bir öz güven duygusu ve doğaçlama aygıtının bir parçası (ya da olası) büyük olasılıkla yeterli bir anlamda geliştirilen bu bireysel projeler yürütmek

Bu anlamda, genellikle, eğitim, örgün öğretim ile sınırlı olmuştur öğrenci eksik gördüğünüz biridir

Lise boyunca, ama hiçbir zaman oldukça sınıfın üstündeki iyi bir öğrenci oldu Malzeme hakim, ancak genellikle öğretmen ne istediğini tam olarak yapmak için bir çok bağımsız ve en iyi öğrencileri arasında değildi Genellikle kötü öğretmen (en azından bana göre), alt duruyordu

Her zaman bilime ilgi olmasına rağmen, benim en unutulmaz sınıflar edebiyat ve yazma

7 itibaren 10 sınıfa kadar saat geçirdikten tutkulu bir satranç oyuncusu oldu Tüm Oregon üzerinde ve bazen turnuvalarda oynamak için yakındaki devletlere gitti Ben çok benim yaş grubu arasında kuzeybatısında ABD sıralanır, ancak 16 olgun yaşta daha üretken faaliyetleri vakit geçirmek için "emekli" karar verdi Bu faaliyetler eğitim ve tenis oynamaya

Lise notları, üstün olmasa da, beni MIT kabul almak için yeterli idi Şimdi üniversite başvuru hakkında ne biliyorsun, ben benim kabul, kelimenin tam anlamıyla vahşi Oregon hayatının çoğunu geçirdiği bir öğrenci için ilgisini önemli ölçüde yardımcı oldu sanıyorum Rekabetçi bir satranç ve tenis oyuncusu olarak başarıları da yardımcı olabilir Oregon ormanda bir çocuk MIT gitmek için talip olacağını şaşırtıcı görünebilir rağmen, ailem her zaman eğitimin güçlü bir ilgi vardı

Her ikisi de benim ebeveynlerin üniversite mezun ve welleducated ailelerin gelmişti

Dedem Henry Wieman Chicago Üniversitesi İlahiyat oldukça iyi bilinen bir profesör oldu Benim dört kardeşler Out iki doktora 'nin de dahil olmak üzere, başarılı bir nükleer fizikçi, yanı sıra üst düzey bir yazılım mühendisi vardır

Alıntı Yaparak Cevapla

Carl E. Wieman Hayatı

Eski 10-21-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Carl E. Wieman Hayatı

Benim, her şeyin dışlama yoğun belirli bir faaliyetini sürdürmeye eğilim ve benim en çok dikkat çeken güçlü ve zayıf yönleri biridir

Satranç "emekli" sonra, benim odak tenisi döndü

MIT gitti sonra devam etti ve benim birinci sınıf intercollegiately oynadı Ben de squash raketleri çalmayı öğrendi ve bu yüzden doğal olarak birinci üniversitelerarası squash ekibi üstündeki hızlı olduğunu aldı Benim ben bir gelecekte ulusal şampiyon da dahil olmak üzere, ülkenin en iyi oyuncuları, bazı kayıp olduğunu iddia squash kariyer dikkat çekici idi

Ne yazık ki benim oldukça sert bir rekabet sürücü benim sınırlı fiziksel kapasiteleri aştı ve birkaç küçük yaralanmalar hayatta sonra duvarlar ve, squash ve tenis aşırı uygulama ciddi sağ dirsek hasar vardı benim birinci yıl sonuna kadar kendimi atarak neden

Birkaç başarısız tedavilerden sonra, sonra sol elini oynamak için açık ve kolej benim ikinci yıl erken tekrar üniversitelerarası düzeyde hem de spor rekabetçi olabilmek için başlangıç ​​oldu Bu noktada ben, benim sol kol ciddi dirsek sorunları geliştirilen, 19 yaşında, benim ikinci "emeklilik" için zaman olduğu sonucuna istemeden de olsa geldi

Ben fizik benim tam yönelttiler ancak o zaman oldu

Tahmin edebileceğiniz gibi, Oregon ormanda MIT olacak çok bir kültür şoku oldu Sınıflar benim birinci sınıf, özellikle de değildi, ama büyük ölçüde Profesör Al Hill olduğunu, gayri resmi bir fizik birinci seminer zevk O, huysuz ama kibarca eski bir öğretim üyesi oldu

Ben fizik olarak gitmek istediğini söyledi MIT'de başladığımda özellikle yedinci sınıf, ışık ve atomların davranış bu yana en azından fizikte genel bir ilgi olmasına rağmen, ben tamamen ikna olmuş değildi

Ancak, bu seminer ve fizik konusunda rahat kadar uzanan tartışmalar sonra Al Hill beni teşvik ve araştırmada yer almak gerektiğini önerdi Daniel Kleppner birinci danışmanı ile tartıştı ve o onun laboratuvarda kolej benim ilk yaz beni aldı Bu yaz benim istihdam önceki dramatik bir değişim oldu Sonra, sadece lise dışarı, ben "yeşil zincir çekerek", kereste fabrikası olarak çalışmıştır

Yeşil kereste, büyük bir konveyör zincir değirmen çıktı, benim işim uygun kazık çekin ve yığını oldu

Bu yorucu bir işti, bana ne gibi reel işgücü net bir tat verdi bir Her şimdi ve sonra ben bir akademisyen olarak benim işim bazı yönlerini ile beslenen zaman, kendimi hatırlatmak için bu yaz yeşil zincir yansıtmak için yararlı olur, ne de ben gerçek yaparken yaşamlarını tüm bu insanlar ile karşılaştırıldığında duyuyorum kapalı çalışır

Ben hızlı bir şekilde derin bir lisans araştırma yapan oldu ve lisansüstü okul için sol kadar Dan Kleppner araştırma grubunda çalışmaya devam etti

Ben bu çok daha ilginç ve eğitici bir ders alarak daha bulundu ve hızlı bir şekilde mümkün olduğunca az dersleri alan bir felsefe benimsemiştir Özellikle zaten çoğu normal kursları, sınavları vardı olanlar korkunç de hiç bu yana, bu iyi çalıştı Kaçınarak kez olayların büyük ölçüde yardımcı kursları, aslında oldukça başarılı oldu

Benim birinci yılın son birkaç hafta (ve korkunç final sınavları), Vietnam Savaşı boyunca kitlesel protestolar nedeniyle iptal ve sonraki yıllarda normal sınıflar için alternatifler çeşitli türlü deneyler katılmak için birçok fırsat vardı

Tüm bu alternatifler tüm avantajlarından aldı ve oldukça gevşek gereksinimleri ve gözetim Ben de yüksek lisans öğrencileri ve Dan Kleppner araştırma grubu postdocs (özellikle Dave Pritchard) ile tartışırken fizik sayısız saatler geçirdi Bir fizikçi olarak eğitim Dan laboratuar ve onu ve onun grubu ile bu etkileşimlerin benim iş büyük ölçüde geldi Rai Weiss ve Al Hill tarafından işletilen, gayri resmi bir seminer grup ("fizik aile") ile fizik tartışmalara ben de çok fazla zaman harcadı

(Ya da) bu alışılmışın dışında eğitim rağmen, fizik ile ilgili birçok sınıf arkadaşlarından daha çok daha coşkulu, yanı sıra kuantum mekaniği gibi birçok temel kavramların çok daha iyi bir kavrayışa sahip sona erdi

Tabii ki, sorunların resmi çözümünde oldukça zayıftı, ve ben hala lisans müfredat standart malzeme çok öğrendim değil

Ancak, bazı malzeme bilmek gerekiyordu, ben dışarı gidiyor ve sınıf arkadaşlarım için tipik değildi keşfedilen bir şekilde kendimi öğrenme tamamen rahat Benim lisans deneyimi her zaman bir öğrenci, belirli konularda tam bir listesini kapsayan ders almak için gerekli olmadan bir fizikçi olamaz diyenlere iddiaları beni derinden şüpheli bıraktı Birinde, örneğin bir ders kalmadan, optik ve atom fiziği oldukça başarılı bir kariyere sahipti

Bazı olağanüstü bir öğrenci, çünkü bu sadece işe yarayabilir iddia, daha tipik bir öğrenci, çok sayıda kurs ve sınavları ile resmi bir müfredat almakla yükümlü olmalıdır

Ancak, bu sıradışı "eğitim" almadan önce bir fizik öğrencisi olarak özel bir şey olduğunu göstermek için çok az olduğunu belirtmek olabilir Yani biri aynı derecede iyi olmadığını istisnai olduğunu öne sürülebilir, ama daha çok eğitim aldım Çok daha fazla öğrenci yaptım gelişigüzel bir şekilde fizik öğrendi olduğu gibi Belki de, onlardan çok daha fazla motive ve başarılı olarak dönüşebilir

Ben bir lisans olarak son derece araştırmaya dahil oldunuz Koşulların bir zincir, uzun çalışma saatleri koymak için coşku ve istekliliği hiç şüphesiz yardımcı sayesinde, kendi laboratuvarı ve benim kendi deney ile sona erdi Bu o zaman çok yeni ve heyecan verici bir cihaz ayarlanabilir dye lazer, yapım ve kullanım söz konusu

Bu Kleppner grup atom fizik okumaya lazerlerin kullanımına geçmeden başlangıcı oldu

Ben zaman patlatma atomların atom rezonans hattı ayarlı ve olanları dikkatle bakarak bir dye lazer ile geçirdi Benim sonraki kariyeri için çok büyük ölçüde, bu ana teması üzerine çeşitlemeler olmuştur Kendimi her gün egzersiz sonrası spor merkezi, laboratuar ve duş veri alarak çok geç gece geçirdikten sonra, ben neredeyse hiç kiralamak için bir yurt odasında, neden ben çok az ilgisi vardı ki, bütün bu para ödüyordu merak etmeye başladım gördüm Dolayısıyla araştırma ve paradan tasarruf etmek arzusu benim katılımı ile tahrik, ben aslında benim laboratuvar taşındı Yaklaşık yarım bir yıl sonra, laboratuvar yaşayan oldukça eski var, ve bu yüzden normal bir daire içine taşındı, ama benim bu yüzden aslında laboratuar yaşadığını deneysel fizik ayrılmış hikayenin o zamandan beri beni takip eğilimi vardır

Dye lazer ile İşim bana dar bant boya lazerler ve uygulamaları Ted Hänsch tarafından yapılmaktadır atomik spektroskopi heyecan verici gelişmelerin farkında

Yani, çok daha üstün bir hava ve daha rahat bir akademik atmosfer ile birlikte bana, MIT, Stanford mezunu okul için taşınmaya ikna Stanford Üniversitesi'nde lazer spektroskopisi hemen tekrar içine atlamak için doğal bir günaha direndi ve bu yüzden oldukça dikkatli bir şekilde tüm departman farklı fakülte ve araştırma alanları arayan bir yıl geçirdi Ancak, sonunda ben Hänsch lazer spektroskopisi ile çalışan en iyi seçenek olduğu sonucuna vardı Hidrojenin heyecan verici 1S-2S geçiş için çok yüksek bir enerji dar bant dye lazer gelişmekte olduğu gibi, kendi grubu ile çalışmaya başladı Ted yeni bir hevesli genç profesör, teknoloji ve deney, yeni ve heyecan verici idi, çünkü benim önceki arka plan hemen deney iyice müdahil olmayı başardı Bu, eğlenceli bir zaman daha çok, yakında H 1S-2S geçiş gözlenir ve 1S devlet Lamb kayması ölçmek için kullanılan gerçeği ile yaptı

Benim tez çalışması için sonra kutuplaşma spektroskopisi tekniğini geliştirmek için gitti ve ilk single modu sürekli dalga dye lazer 480 nm dalga boyunda inşa 1S Lamb kayması ölçümü daha da geliştirmek ve 1S-2S izotop kayması belirlenmesinde büyük ölçüde artırmak için

Ben benim doktorasını tamamladıktan yaklaştığında, atomların paritesi ihlali konusuyla ilgilenmeye başladı

Alıntı Yaparak Cevapla

Carl E. Wieman Hayatı

Eski 10-21-2012   #3
Prof. Dr. Sinsi

Carl E. Wieman Hayatı

Bu elektrozayıf birleşme teorisinin öngördüğü, ancak görülmüştür

Bu temel fizik test etmek için atomların hassas spektroskopi kullanarak benim tez çalışması için doğal bir sonraki adım gibi görünüyordu Ama o yanı sıra bugüne kadar gerek onaylandıktan olarak kabul etmeye hazır olduğunu atomlar daha fazla test QED, daha ziyade, parite ihlali QED ötesine gitti ve çok belli atomlar yeni fizik bakıyordu Önemli temel parçacık fiziği, atom fiziği kullanma olanağı sundu

Ben bu çalışmaları takip etmek, Michigan Üniversitesi'nde asistan araştırmacı olarak bir pozisyon aldı

Ben Bill Williams 'atomik hidrojen kullanarak mikrodalga spektroskopisi bu parite ihlali ölçmek için devam eden deney katıldı Michigan geldi kısa bir süre sonra, araştırmacı bilim adamı pozisyonu almıştı beklediğimden araştırma fakülte pozisyonu olmadığı bulundu Düzenli olarak doktora sonrası araştırma dezavantajları vardı, ama avantajları hiçbiri öğretmek için ben de vardı ki, benim maaş kapsayacak şekilde hibe yeterli araştırma para değildi, çok daha sorumlu olması gerekiyordu Araştırma grubunun yönetim Ancak, ben kendimi deney içine attı ve son derece zor çalıştı ve benim konumu Birkaç yıl sonra düzenli bir yardımcı doçent pozisyonu dönüştürülmüştür

Bundan kısa bir süre sonra, atomik paritesi ihlali deneyler nasıl tarif etmek için biraz farklı bir formülasyon geliştirdi

Bu bana büyük bir çeşitlilik farklı deneysel yaklaşımlar hassasiyetleri nasıl karşılaştırmak için açık bir şekilde görmek için izin verdi

Aynı zamanda ben de giderek hidrojen deneme ile hayal kırıklığına uğramış ve yeni formülasyon, sezyum lazer spektroskopisi kullanarak, oldukça farklı bir yaklaşım, çok daha iyi bir başarı şansı olurdu benim için açık hale geliyordu

Çeşitli nedenlerden dolayı, bu uygun bir faaliyet olduğunu bölüm başkanının ilk alan güvenceler sonra, on my own sezyum deney takip etmeyi seçti Ne yazık ki, kıdemli öğretim üyeleri ve genel çekişme departman içinde hatırı sayılır sürtünmeye benim kendi atom paritesi ihlali deney yol takip hidrojen deney terk

Departman siyasetinde naif genç bir yardımcı doçent olarak oldukça savunmasız ve Michigan sonraki yıllarda zor bir zaman vardı

Ancak, bu süre içinde, Sarah Gilbert ve Araştırma Corporation ve sonra NSF fon almak mümkün ve iyice sezyum atom PV ölçmek için yeni bir deneysel yaklaşım geliştirmek için kullandı Sarah Michigan geldikten sonra kısa bir süre içinde tanıştığı bir yüksek lisans öğrencisi oldu

Daha sonra bu zor deney uygulamak için yüksek lisans öğrencileri Zengin Watts ve Charlie Noecker yoğun çalıştı

1984 yılında biz yaklaşımın uygulanabilirliğini göstermek için yeterli ilerleme yapmış, ve bu Boulder Colorado Üniversitesi'nde öğretim üyeliği konumuna bir teklif çekti Ben hevesle teklifi kabul etti

Yıl 1984 benim için çok aktif biriydi Sarah Gilbert Doktorasını tamamladı ve Colorado az işi kabul etti Ağustos sonu sonra lisansüstü öğrencilerin tüm kişisel mobilyalar ile birlikte bir kiralama kamyon arka içine sonra tüm laboratuvar, Sarah, Zengin, Charlie, Charlie'nin kız arkadaşı kadar dolu, ve ben çapında bir çağdaş gün öncü kervan dışarı ayarlayın Boulder, Colorado Great Plains Sarah ve ben, daha sonra hızlı bir kamyon açtıktan sonra, düğün için Oregon uçmak için ayrıldı Biz kısa bir süre sonra biz tanıştık beri bu tahmin edilmişti, ama biz Sarah derece bitirdikten sonra kadar ertelenebilir

Daha sonra yeni işler ve yeni bir laboratuvar başlatmak için Boulder döndü

Çok çok zor iş ile birlikte Jila ve Boulder Fizik Bölümü, destekleyici bir ortamda, bize dört Sarah, Zengin, Charlie ve kendimi, hızlı bir ilerleme yapabilmek ve bir yıldan az bir sürede tamamlanmıştır sezyum paritesi ihlali ilk ölçümü Tüm deneyler gibi, ben bu deney için gerekli olan zorluk ve zaman çılgınca iyimser başladı ve bunu başardı zaman çok büyük bir rahatlama ve büyük bir memnuniyet

O, bu konuda bir dizi dikkat çekici atom fiziği grupları tarafından sürdürülen bir zamanda atom eşlik ihlali ölçüm oldu

Bizim sonucu kendimi ve dünyanın geri kalanı ben bir kariyer olarak araştırma fizikçi olurdu için de kurulmuş; Michigan yetersiz başarıları benim yedi yıl boyunca ciddi şüphe içine batmış bir şey PV deneyi başarı kısa bir süre sonra görev verilen ve Colorado Profesör terfi etti

Grubuma sonraki 15 yıl boyunca, bugüne kadar doğruluğu iyileştirilmesi ile, bu uzun ve zorluk deney iki daha fazla nesiller yürütülen vardır

Ben, ben, çok yetenekli ve akıllı bir fizikçi bir eşi olan (aynı zamanda tabii ki harika bir kişi olmak üzere) benim kariyer kazanmıştır muazzam avantajları söz başarısız olursa ben gafil olurdu Boulder geldi, kısa bir süre sonra Sarah o beri çalıştı NIST Boulder laboratuarlarında bir iş aldı Biz PV deneyler birlikte çalıştı ve hala arada bir küçük bir proje üzerinde birlikte çalışmak

, Fizik hakkında Sarah konuşurken, her zaman yeni fikirler için sayısız ilham sağladı, ve çok kötü bir fikir olarak iki kez göz ardı kritik kusurları ortaya koymuştur

Aynı zamanda araştırma ve zaman zaman olağanüstü talepleri anlamak ve paylaşmak benim takıntısı Sonunda, onu acımasız bir düzenleme büyük ölçüde neredeyse tüm kağıtları yazma geliştirdi Çalıştığımız zaman, Sarah ve ben genellikle Boulder Mountain Parklar yollar koşu veya yürüyüş olabilir Biz de bazen (ama yeterli sıklıkta) merkezi Oregon sahilindeki evinde bulundu olabilir

Üçüncü nesil lazer soğutma ve yakalama ve sonuçta BEC benim tutulumuna yol açan parite ihlali deney için gerekli olan diyot lazer teknolojisinin geliştirilmesi Aslen 1984 hakkında Zengin Watts ve ben sadece bu proje çok uzun soluklu, zor bir mühlet olarak eziyet, bir şey eğlenceli ve PV deney için geliştirilmiş olan diyot lazer teknolojisi ile kolay arıyorlardı

Bu lazerler kullanarak, önceki çalışma Hall ve Phillips tarafından ne için kullanıldığını maliyetinin yaklaşık% 1 oranında yavaşlama atomları sonuçlandı

Daha sonra lazer soğutma ve yakalama giderek ilgilenmeye başladı Başlangıçta benim çalışmaları büyük ölçüde diğer atom fizik yapmak için faydalı bir teknoloji olarak geliştirmek üzerine odaklanmış, ama sonra roman elde edebiliriz benzeri görülmemiş sıcaklıklarda atomların davranış eğitimi daha dahil oldu Ben bu çalışmalar sürecinde, geleneksel optik tuzakları atomik ışın yükleme yerine buhar hücre Muayene icat bir lisans Bill Swann ile çalıştı Bu, sadece ucuz diyot lazerler ve yaygın kullanışlı ve basit bir teknoloji yakalama lazer yapmak doğru dramatik bir ilerleme oldu, küçük bir bardak hücre, kullanarak tuzak atomları bir araç sağlamıştır

Benim için şahsen, maliyet ve komplikasyon bu azalma, maliyet ve çaba artık oldukça mütevazı olduğu için, nispeten daha az risk ile lazer soğutmalı atomlar içeren spekülatif yönün çeşitli keşfetmek için bir fırsat sundu

Böyle bir hızlı deney bir manyetik tuzak optik tuzak fotonlar tarafından dayatılan bulduklarını sınırları önlemek için soğutulur ve tuzak atomları lazer geçmek için Bu o kadar kolay ve çok iyi çalıştı - faz uzayı yoğunluğu karşılık gelen bir donanım ile, 100 kez hakkında daha önce ulaşılmış olması daha soğuk tuzak atomları elde hedefleri sadece daha iyi yakalama ve soğutma teknolojisi daha görkemli takip için bana ilham veren, yani

manyetik tuzak daha fazla soğutma BEC ulaşmayı

Neyse ki Eric Cornell BEC hedefi takip etmek sadece o zaman (1990) bana katıldı

Bizimki günümüze kadar devam etmiştir olağanüstü bir dostu ve etkili bir ortaklık olduğu ortaya çıktı

BEC Bizim peşinde şimdi iyi belgelenmiş tarihidir

Son birkaç yıl içinde giderek Fizik lisans eğitimi geliştirmek için çalışıyor ve zamanlı dengeleme ve benim araştırma arasında yer haline gelmiştir Alternatif müfredat inceleyerek ve fizik eğitim, araştırma ile ilgili olarak öğrenciler ve öğrenmek değil nasıl öğrenme edilmiştir Belirli bir endişe fizik, fizik, anlaşılır, yararlı ve nüfusun büyük bir kısmını ilginç bir gün umuduyla, fizikçiler haline düşünmüyoruz öğrencilere nasıl öğretilir geliştirmektedir Benim çabaları Ben öğretmek Kurslardan yararlı yenilikler geliştirmek için Fizik lisans eğitimi yaygın bir değişiklik peşinde ulusal kuruluşlar ile çalışan arasında değişmektedir Çünkü benim ile ilgili endişeler, son zamanlarda bu dersleri, öncelikle nonscience öğrenciler için büyük bir tanıtım kurslar olmuştur

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com