Paul J. Crutzen Hayatı

Eski 10-21-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Paul J. Crutzen Hayatı

Paul J Crutzen

Aralık 3, 1933, Anna Gurk ve Jozef Crutzen oğlu Amsterdam'da doğdu Ben hala ailesiyle birlikte Amsterdam'da yaşayan bir kız kardeşi var Annemin anne Doğu Prusya, geçen yüzyılın sonuna doğru, Almanya'da sanayi Ruhr bölgesi taşındı Onlar, karışık Alman ve Polonyalı kökenli 1929 yılında 17 yaşındayken, annem, bir kahya olarak çalışmak için Amsterdam'a taşındı O benim babam araya geldi O, Vaals, Hollanda güneydoğu köşesinde küçük bir kasaba,, Belçika ve Almanya ile sınırdaş gelen ve tarihsel Alman Aachen kenti çok yakın 1977 yılında öldü O, Hollanda, Almanya ve Belçika'da akrabaları vardı Böylece, hem anne hem dünyanın kozmopolit bir miras Annem şimdi 84 yaşında, hala zihinsel olarak çok uyanık, Amsterdam'da yaşıyor, ancak bir kaç ay önce bu yana, tekerlekli sandalye bağlı 1958 yılından bu yana Hollanda dışında çeşitli ülkelerde çalışmış olmasına rağmen, bir Hollanda vatandaşı kalmıştır

Mayıs 1940 yılında, Hollanda, Alman ordusu tarafından işgal edildi Halk olarak adlandırılan, aynı yılın Eylül ayında, "de grote okul" (okul) ilkokul girdi Benim altı yıl ilkokul 2 Dünya Savaşı ile büyük ölçüde çakışıyordu Okulumuz sınıf, Alman ordusu orijinal okul binasında el konulan sonra Amsterdam farklı binalar arasında hareket etmek için vardı 1944 ve Kurtuluş Günü, 5 Mayıs 1945 tarihinde sonbahar arasındaki savaşın son aylarında, özellikle korkunç edildi 1944-1945 soğuk "hongerwinter" (kıtlık kış) sırasında, yiyecek ve ısıtma yakıtları ciddi bir eksikliği vardı Ayrıca su içme, yemek pişirme ve yıkama, kötü hijyen koşulları neden sadece sınırlı miktarlarda günde bir kaç saat için kullanılabilir Birçok benim okul birkaç dahil olmak üzere, açlık ve hastalıktan öldü İsveç Kızıl Haç uçaktan paraşüt gıda malzemeleri düştü biraz rahatlama, 1945 yılı başında geldi Onları karşılamak için sokaklarda, kırmızı, beyaz ve mavi Hollanda bayraklarını salladılar Tabii İsveç hayatımda ne kadar önemli olduğunu daha sonra olacaktı en ufak bir fikrim vardı Biz her hafta sadece birkaç saat okul vardı, ancak öğretmenlerinden birinin özel yardım, çünkü, ben ilkokul, bir sonraki ve son sınıf devam etmek için diğer iki okul ile birlikte izin verildi, ne yazık ki, tüm diğerleri bir yıl kaybetti Daha az ya da çok normal bir okul eğitimi, sadece 1945 yılı sonbaharında yeni eğitim-öğretim yılının başlaması ile birlikte tekrar mümkün hale gelmiştir

1946 yılında, başarılı bir giriş sınavından sonra, üniversiteye giriş için hazırlanan "Hogere Burgerschool" (HBS), "Yükseköğretim Yurttaş Okulu", 5 yıl uzun bir orta okul, girdi Ben benim odak özneler olarak doğa bilimleri, Haziran, 1951 yılında bu okulu bitirdi Ancak, hepimiz de 3 yabancı dil yeterliliğine vardı: Fransızca, İngilizce ve Almanca Ben, annem ve babam dil öğrenme önemli bir yardım var: Fransız babam, annem Alman O yıllarda, kimya, kesinlikle benim favori konulardan biri değildi Onlar, matematik ve fizik, ama ben de üç yabancı dili çok iyi yaptı Futbol, ​​bisiklet, ve benim en büyük tutkusu, uzun mesafe Hollandalı kanallar ve göller üzerinde buz pateni: benim okul yıllarında çeşitli spor faaliyetleri ile önemli bir zaman geçirdim Ben de Hollanda'da bir "denksport" (düşünce spor) olarak sıralanır satranç oynadı Astronomi hakkında uzak diyarlara seyahatler yanı sıra, köprü ve tüneller hakkında çok okunan Ne yazık ki, çünkü ağır bir ateş, HBS final sınavı notları, 2 dünya savaşının sonunda sadece 6 yıl sonra, o zaman elde etmek çok zordu bir üniversite öğrenimine nakit, hak kazanmak için yeterince iyi değildi ve Hollanda kaynaklar üzerinde büyük bir drenaj olmuştu Endonezya sömürgeci savaş sona erdikten sonra bir kaç yıl Ben, bir 4 yıl veya daha fazla (babam, bir garson, çoğu zaman işsiz, annem bir hastanenin mutfak çalıştı) için ailem daha fazla mali yük olmak istemiyordum, ben Middelbare Technische Okuluna katılmak için seçti (MTS), orta teknik okul, şimdi bir inşaat mühendisi olarak eğitmek için, yüksek teknik okul (HTS) olarak adlandırılan MTS 3 yıl almış olsa da, ikinci yıl yaklaşık 2 yıl için yeterli canlı, mütevazı bir maaş kazandı sırasında pratik bir yıl oldu

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com