Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
damlacık, kalbe, kalp, sevda, sığacak, yudum

Bir Damlacık Kalp.. Ve O Kalbe Sığacak Bi Yudum Sevda..

Eski 10-11-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Bir Damlacık Kalp.. Ve O Kalbe Sığacak Bi Yudum Sevda..

Ben bir kalp hastasıydım, sorunlardan, sıkıntılardan, vefasızlıklardan kalbini çürütmüş Tam hayattan vazgeçmişken, doktorum uyardı beni, hemen yılma, kendini bırakma öyle, sana uygun bir kalp bulacağız elbet, sen topluma lazımsın diyerek kandırdı

Kalp verecek adaylar bir bir sıralandı o günden sonra, bir aday öne çıkıp kalbini övmeye başladı

Benim kalbim o kadar büyük ve o kadar geniş ki, tüm insanların sevgisini sığdırabilirsin, bu kalp ne sevdalar yaşattı içinde biliyormusunuz? bence benim kalbim tam size göre

Kalsın dedim umutsuzca Kalbinizde onca kişiye yer verebiliyorsanız, en küçük bir sarsıntıda onca kişinin kalbi birbirine çarparak kırılmıştır eminim

Bir diğeri öne çıkıp özelliklerini sıraladı kalbinin,

Benim kalbim tam size göre,tam dört odalı ve her bir odada ranzalı yatak mevcutYani aynı anda sekiz kişiyi ağırlayabilirsiniz

Yüzümü buruşturdum yineKalsın dedim yavaşça Bir gün o dört odada kalan kiracılar bir nedenle kavgaya tutuşursa,vay geldi o kalbin başına

Biri daha öne çıktı,Benim kalbim,biraz kırık ama,idare eder, eğer sağlam bir usta bulurda o kırık yerini tamir ettirirseniz işinize yarayabilir

Kalp dediğin, bina değil ki tamir olsun dedimHem olsa bile, tamir edecek ustayı nasıl ve nereden bulabilirim?

Biri geldi, Kalbim taş gibi sert dedi,biri geldi Kadife gibi yumuşak Hiç biri bana uymuyordu ve giderek umutlarım da tükeniyordu

En son biri kalmıştı, o yüzüne çok yakışan gülümsemesiyle bir adım öne çıktıİnceydi,zarifti ve nazikti

Benim kalbim işinize yara mı bilmem,ama ben de geldim iştededi yavaşça

Benim kalbim bir damla kadardır,bir damalcık ve tek sevdalıkO bir damla kalbe,yetecek kadar sevgi koyarsanız belki işinize yarayabilir

Ayağa kalktım yavaşça,gözlerim parlamıştı

Sen hiç incir çekirdeği gördün mü? dedimİncir çekirdekelri dünyanın en küçük tohumlarıdır, o minicik tohumdan kocaman ağaçlar oluşur, o ağaçların da kocaman,geniş yaprakları olurMeyveleri ise dünyanın en tatlı meyveleridir

Tekrar gülümsedi bir damla kalbin sahibi,

Sanırım bulmaca çözmeyi seviyorsunuz

Hayır dedim kararlı bir ses tonunda Hayatımda o kadar çok bilmece , bulmaca ve problemler çözdüm ki,beynim artık yoruldu,kalbimi de zaten onlar yıprattı

Oturdum tekrar yerime yavaşça

Evet, aradığım bir damla kalp ve o kalbe sığacak bir yudum sevdaydı

Ve Sanırım aradığım kalbi bulmuştum

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com