Patlama Çok Büyüktü

Eski 08-01-2008   #1
cansel

Patlama Çok Büyüktü

Konya'nın Taşkent ilçesine bağlı Balcılar beldesinde bulunan 3 katlı öğrenci yurdunun çökmesi sonucu göçük altından kurtarılan yaralı öğrencilerden bazıları Konya Numune Hastanesine getirilerek tedavi altına alındı Görgü tanıkları patlamanın çok büyük olduğunu belirtirken, yaralanan öğrencilerde iç kanama ve travmalar olduğu öğrenildi Balcılar Belde Belediye Başkanı Mehmet Demirgül, çökmenin tüp patlaması sonucu meydana geldiğini tahmin ettiklerini belirtti

BÜYÜK PATLAMA

Öte yandan, görgü tanıklarından Kadir Kırboğa, sabahın erken saatlerinde büyük bir patlama gürültüsü duyduğunu ve hemen evinin yakınındaki kız yurduna doğru koştuğunu anlattı Enkaz alanında kalanları görünce kurtarmaya başladıklarını aktaran Kırboğa, enkazdan çok sayıda yaralı çıkardıklarını, beldenin yolunun engebeli olması dolayısıyla kurtarma ekipleri gelinceye kadar kurtarma çalışmalarını belde sakinleriyle birlikte kendilerinin yaptığını dile getirdi

Yaralı öğrencileri kendi aracıyla hastaneye getiren Bülent Sarı, binanın göçtüğü sıralarda evinde uyanık olduğunu söyleyerek, "Bir anda büyük bir gürültü oldu Önce trafo patladı diye düşündük Fakat anladık ki, yurt binasının çöktüğünü gördük Hemen olay yerine gittik Çok karışık bir ortam vardı Bina tamamen enkaz halindeydi Enkazdan çıkardığımız yaralıları hemen araçla buraya getirdik Fakat durum çok kötüydü" dedi

Yaralıları Konya'da hastaneye ulaştıran görgü tanığı, "Aşırı bir patlama oldu Hanımla beraber hemen araba ile gittik Tamamen enkaz halinde, çıkarabildiklerimizi çıkardık Yaralıları arabama attım Hadım Hastanesi'ne gittim Oraya teslim ettim yaralıları Konya'ya gitmesi gerekenleri buraya (Konya'ya) getirdim Bina çok kötü Ben ordayken 12 kişi çıkmıştı" dedi

worapsow
adige

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com