Güzeltepe İlköğretim Okulu Çiğli İzmir

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Güzeltepe İlköğretim Okulu Çiğli İzmir

Güzeltepe İlköğretim Okulu Hakkında - Güzeltepe İlköğretim Okulu Tanıtım - Güzeltepe İlköğretim Okulu Resimleri - Güzeltepe İlköğretim Okulu İletişim

Güzeltepe İlköğretim Okulu Hakkında Bilmek İstedikleriniz :

Okulumuz, 1979-80 yıllarında Çimentepe Mahallesi 5000 hane iken 16091979 yılında Çimentepe İlkokulu olarak 9 derslik ve 16 Öğretmenle eğitim-öğretime başlamıştır 1987-88 eğitim öğretim yılında ise B blok kısmı hizmete açılmıştır Mahallenin ve okulumuzun ismi 1982'de Güzeltepe olarak değiştirilmiştir Güzeltepe İlköğretim Okulu bugün 4 öğretmen odası 3 idari bina, kantin, anasınıfı, rehberlik birimi, çok amaçlı salon, bilgisayar ve teknoloji sınıfları, iş teknik atölyesi, fen laboratuarı ile eğitim öğretim vermektedir

*
Misyonumuz

Atatürk İlke ve inklaplarını uygulayan, çağdaş, demokrat güvenilir, huzurlu bir ortamda eğitim-öğretimin kalesi olmak

*
Değerlerimiz ve İlkelerimiz

1-Atatürk ilke ve inkılaplarının benimseme ve yaşayabilme
2-Hatayı yapanı değil,hatanın kaynağı irdeleme, hoşgörü, sevgi, saygı
3-Okulumuzda belirlenen Misyon ve Vizyona uygun eğitim-öğretim hizmetleri yürütme
4-Okul idaresi ve çalışanları arasında işbirliğine dayalı bir çalışma sistemini benimseme
5-Zaman ve çevre bilincini benimseme
6-Türk Milli eğitim sisteminin amaçlarına uygun, çağdaş, aydın nesiller yetiştirme

Çiğli'nin bir kısmı dağlık bir kısmı vadi üzerine kurulmuş yerleşim alanıdır Kuzeyinde Menemen ilçesi, batısında Çamaltı tuzlası, güneyinde Karşıyaka ilçesi doğusunda ise Manisa ili yer almaktadır Güzeltepe mahallesinin kuruluşu 25091968 tarihindeki muş Varto depremi sonucu bu yöreye gelen vatandaşlar ilk yerleşim birimlerini oluşturmuşlardır Bu tepeye yerleşen insanların ilk kurdukları yerleşim alanına Çimentepe adı verilmiştir
Mahalle gecekondu olarak yapılanmaya başlamıştır Günümüzdeki yapılaşmanın büyük bir bölümüimar iskan planı doğrultusunda yürütülmektedir Buna rağmen Güzeltepe mahallesi henüz gecekondu hakim bir bölgedir Bölgedeki yapılaşmanın şehir planlamasına uygun olarak yürütülmesi için gerekli çalışmalar yapılmaktadır
Mahallenin gelir düzeyi düşük, işsizlik oranı ise yüksektir Kadınların bir kısmı mevsimlik işçi olarak çalışmakta, bir kısmı Çiğli Organize Sanayindeki tekstil fabrikalarında çalışmatadır
Çevre örf, adet ve geleneklerine oldukça bağlıdır Göç ettikleri bölgenin kültürünü yansıtmaktadırlar Komşuluk ve insani ilişkiler oldukça yoğun ve güzeldir
Son zamanlarda mahalle halkının eğitim öğretime ilgisi artmış, bu konuda adeta maddi ve manevi seferberlik başlatılmıştır Okulumuzun hemen yanında ise güzeltepe polis karakolu bulunmaktadır

Güzeltepe İlköğretim Okulu Bilgileri ve iletişim Adresleri :

İlçesi : Çiğli
Okul Adresi : 8156 SkNo: 70 Güzeltepe Çiğli İzmir
Okul Telefonu : 0 232 3864751
Okul Faks : 0 232 3860505
Okul Web Sitesi : http://cigliguzeltepeiomebk12tr/
Okul E-Mail : 287163@mebk12tr
Metropol İçi / Dışı : İçi
Ulaşım Durumu : Karayolu
Ulaşım Bilgileri:
Lojman Durumu : Yok
Bölgedeki Kiralık Konut Durumu : Sıkıntı Yok

Güzeltepe İlköğretim Okulu Resimleri :

biz - okulwebmebgovtr - wwwmebgovtr

Okul Hakkında Daha Fazla Bilgi İçin Tıklayınız

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com