Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > ForumSinsi Ansiklopedisi

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
boğulan, denizde, etmelisiniz, kişiye, yardım

Denizde Boğulan Bir Kişiye Nasıl Yardım Etmelisiniz?

Eski 08-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Denizde Boğulan Bir Kişiye Nasıl Yardım Etmelisiniz?

Arkadaşlar merhaba, bildiğiniz üzere yaz mevsiminin gelmesi ile birlikte deniz mevsimi ve plajlarda boğulma vakaları son derece üzücü bir şekilde artmaktadır

Çoğu kişi boğulan bir insan gördüğü zaman yardım etmekte zorlanırÇünkü her zaman iyi yüzme bilmediğini düşünmektedirBoğulan bir insanı kurtarmak ilk önce cesaret meselesidirAncak ben bu yazımda durumun aslında düşündüğünüz gibi olmadığını size anlatacağım

Boğulan bir kişinin verdiği hayati mücadele neticesinde sizide boğma tehlikesi her zaman bulunmaktadırBoğulan bir insana kontrolsüzce yaklaşmak sizinde hayatınızı tehlikeye atmanıza neden olabilir

Boğulan insan o anda sizin onu kurtaracağınızı bilir ama iç güdüsel olarak size tutunarak yukarı çıkmaya çalışırBoğulma vakalarında en büyük düşman zamandır

Zamana karşı savaşmak zorundasınız! Eğer boğulmak üzere olan bir insana yardımcı olmak için suya girdiyseniz ve yanınızda can salı,yelek veya can simidi yok ise ve iyi derecede yüzme bilmediğinizi düşünüyor ve kendinize güvenemiyorsanızve boğulan kişiye sizden başka yardım edecek bir ihtimal yok ise o zaman şunu yapmalısınız

Boğulan kişinin yanına gidin ve arada bir kaç metre mesafe bırakın ve sinirlerinize hakim olun!Bekleyin ve izleyin ! Kişi boğulsun ve bilincini kaybettiği an harekete geçinBu şekilde sizin hayati tehlikeniz ortadan kalkmış olurArtık zamanla yarışınız başlamış demektirHemen kişiyi saçından tutarak kıyıya doğru yönlenmeli ve acil olarak ciğerlerindeki suyu dışarı atmalısınız2 yada 3 dakikaZaman!!!

Ben size boğulan kişiye yaklaşma ve sudan çıkarma taktiğini öğretttimBoğulan kişiye ilk yardım veya diğer tıbbi uygulamalar için konunun uzmanlarının yazılarını okumanızı tavsiye ederim

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com