Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Eğitim & Öğretim > Kitap Özetleri

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
grange, jeanchristophe, kan, kanjeanchristophe, siyah

Siyah Kan-Jean-Christophe Grangé / Jean-Christophe Grangé Siyah Kan

Eski 07-30-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Siyah Kan-Jean-Christophe Grangé / Jean-Christophe Grangé Siyah Kan

Güneydoğu Asya’da, Yengeç Dönencesi ile Ekvator
çizgisi arasında bir yerlerde bir yol vardır
Siyah kanla çizilmiş bir yol
Korkunun ve ölümün hakim olduğu bir yol
PARİS İlk temas KUALA LUMPUR Hayat Yolu Uçuşan ve Çoğalan Sonsuzluğun İşaretleri KAMBOÇYA Bal ve Fresk TAYLAND Arınma Odası Dünyadan soyutlanmış bu mekanda neler olduğunu anlayacaksınız! BANGKOK Gerçeğin Rengi aynı zamanda Yalanın da Rengi’dir! Ve PARİS Her şey sona ermedi, yeni başlıyor
ÇABUK SAKLAN, BABA GELİYOR!
Jean-Christophe Grangé
1961’de Fransa’da doğdu Çeşitli haber ajansları ve gazeteler için çalıştı Paris-Match için gezi-macera röportajları, Figaro Magazine için bilimsel röportajlar hazırladı Bütün dünyada ve Türkiye’de aylarca çok satanlar listesinden inmeyen Kızıl Nehirler, Taş Meclisi, Leyleklerin Uçuşu ve Kurtlar İmparatorluğu’ndan sonra Siyah Kan, yazarın Türkçe’de çıkan beşinci romanı

Kitabın içinden
Aynada kendine baktı Her zaman olduğu gibi neye benzediğine karar veremedi: piyanist, Sorbonne’lu, röportajcı, paparazzi, polis muhabiri? Aslında bu rollerin hiçbiri haydut gibi görünüşüne göre değildi Bodur, kızıl saçlı, bıyıklı bir adam; bir İngiliz veya İrlanda takımında oynayan minyatür bir ragbiciyi andırıyordu Bu görüntüsünü biraz düzeltmek için giyimine dikkat ediyordu: tam beline oturan, belli belirsiz desenli, krem rengi ve kahverengi ceketler ile manşetleri ceketin kolundan dışarı çıkan İngiliz yakalı beyaz gömleklerden başkasını giymiyordu Sonucun etkili olduğundan emin değildi Keyifli olduğu günlerde, kendini şık, çok “İngiliz” bulurdu Keyifsiz olduğunda da, üzerinde kahve yansımaları bulunan çikolata rengi ceketiyle tam tersini hisseder, kendini pastane vitrinine benzetirdi (sayfa 29)
Kitabın Künyesi
Yazarı: Jean-Christophe Grangé
Yayınevi: Doğan Kitap
Çeviren: Şevket Deniz
Türü: Roman
Sayfa Sayısı: 458
ISBN: 975-293-333-5
Basım Tarihi: Mayıs 2005

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com