Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Aşk & Sevgi > Şiirler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
akıyor, hicran, yağmur, yağıyor, yüreğime

Yağmur Yağıyor, Ah Hicran Yüreğime Akıyor!

Eski 07-31-2010   #1
MustafaCilasun

Yağmur Yağıyor, Ah Hicran Yüreğime Akıyor!

Sustum yıllarca herşeye inat
Gecenin kör kuyularında ve sinemi burkan bakir anılarımla
Vurgun yemiş hangi can varsa, koşulsuz yanındayım elbette, olsada can pahasına
Bilmem ki vefa niye bukadar uzaklarda, sadakat yalçın kayaların masumluğunda

Yine sessizce başlamıştı gözyaşlarım
Nereye baksam, nefes nefese koşuşan canları bir bir kalbi manada yoklasam
Bin hüzün içinde, dertlerin siciminde, çilenin ahenginde, bitmeyen umut çok derinlerde
Yüzlerinden okunuyordu herşey, her birinin çehresinde bir yudumluk tahammul kalmıştı

Rıhtıma yaklaştım ve hasretin sancısıyla bir bir vedalaştım
Yıllardır avunmuştum,çare adına her ne varsa merakla sarılmıştım, anladım ki yanıldım
Yol yolcularına, umut panayırlarına şöyle bir derinde baktım, sadece mahzunluk yaşadım
Hesap namına ne kadar yaşanmışlık varsa, hıçkırıklarımı tuttamadım, sessizce ağladım

Bir çocuğun masumluğunda
Umudun her yudumunda ve aşk; samimiyetin hal lisanında, hakikatin selim kollarında
Şikayetlenmek, yeis içinde nefeslenmek,sabahlara kadar ah çekmek bir çözüm değil arda
Edep adına ne varsa, sabrı nefeslenmek vicdansa, kanaate bürünmek haksa, asla korkma

Nasıl olsa
Müddeti nefes için imtihan olmak kalbi manada aşkı sanatsa,bir an nedamette bulunma
Sevda sabır ister, teslimiyette iradi anlamda fedakarlık bekler, ne akıl, ne sır delalet eder
Hal lisanında tevazuu içinde nefeslenmek, çileyi def eder, sürur gönül perdesini akseder
Zahire aldanma, bilmemezsin bahtı anında vaki olacaktır keder, aşk, hal dilinde ekber

Mustafa CİLASUN

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com