Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Eğitim - Öğretim - Dersler - Genel Bilgiler > Genel Bilgiler

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
kızılay, yapar

Kızılay Nedir, Kızılay Ne İş Yapar.

Eski 12-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kızılay nedir, Kızılay ne iş yapar
Kızılay nedir, Kızılay ne iş yapar FrmSinsi Kızılay nedir, Kızılay ne iş yapar Hakkında

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 12-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Kızılay Nedir? Kızılay Ne İş Yapar? Kızılayın Görevleri Ve Çalışmaları

Kızılay bir yardım kuruluşudur Savaşta ve barışta halkın karagün dostudur Savaşta yaralananlara ölenlerin ailelerine yardıma koşar Yaraları sarar Her türlü yardımı yapar Barışta yangın sel deprem felaketlerine uğrayanlara sıcak yardım elini uzatır Fakirlere düşkünlere kimsesizlere yardım eder Onlara yiyecek giyecek içecek yakacak çadır ve para yardımı yapar Kızılay‘ın halka yaptığı yardımlar yine halkın bu kuruluşa yaptığı yardımlardan bağışlardan oluşur Durumu iyi olan her vatandaş Kızılay’a yardım etmeli bağışta bulunmalıdır Hepimiz Kızılay‘a yardım edelim Kızılay Kurban Bayramında kestiğimiz kurban derisini bu kuruluşa bağışlayalım Kızılay’a yaptığımız yardım fakire fukaraya felakete uğrayanlara yapılmış sayılır Biz de bir gün felakete uğrarsak bizim de yardımımıza koşar pulu alalım

29 Ekim - 4 Kasım tarihleri arası Kızılay Haftası olarak kutlanır Okullarda radyo ve televizyonlarda gazete ve dergilerde Kızılay’ın faydaları amaçları anlatılır Kızılay’la ilgili sergiler açılır Çalışmalar halka gösterilir

Kızılay’ın merkezi Ankara’dadır Türkiye’nin her il ve ilçesinde şubesi vardır Okullarda Kızılay Kolu kurulur ve çalışır Öğrencilerin üye olduğu bu kol Kızılay’a pul satarak yardım toplar

KIZILAY’IN GÖREVLERİ VE ÇALIŞMALARI

1Doğa olaylarında zarar görenlere çadır battaniye giysi ve yiyecek yardımları yapar Bunun için önceden bu maddeleri depo eder

2Yoksul kimsesiz ve düşkünler için aşevleri açar

3Sağlık merkezleri kurar Kurduğu kan bankası ile halkın yaptığı kan bağışlarını kabul eder gereksinme duyanlara bu kanları verir

4Hemşire yetiştirmek için okullar açar

5Savaşta geçici sağlık merkezleri kurar

6Gezici hastaneler kurar

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com