Sosyal Fobi Hastalığına Yakalanan Soner Bayrakçeken

Eski 11-04-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Sosyal Fobi Hastalığına Yakalanan Soner Bayrakçeken

Sosyal fobi hastalığına yakalanan Soner Bayrakçeken

Bayburt'ta yaşayan 33 yaşındaki Soner Bayrakçeken, geçirdiği psikolojik rahatsızlık sonucu 12 yıldır sokağa çıkmıyor ve ailesinin dışında kimseyle görüşmüyor

Merkeze bağlı Ağören köyünde yaşayan üç çocuk babası Soner Bayrakçeken, sosyal fobi nedeniyle 12 yıldır evinden çıkamıyor, eşi, çocukları ve annesi hariç kimseyle görüşmüyor

Gündüz saatlerinde dahi evin perdelerini açmayan, akrabalarından ve eve gelen diğer misafirlerden kaçan Bayrakçeken, çalışamadığı için ekonomik sıkıntı çekiyor ve ailesinin yardımlarıyla hayatını sürdürüyor

Bayrakçeken'in 14 yıllık eşi Kader Bayrakçeken, eşinin askerlik görevini yaptıktan sonra rahatsızlandığını belirterek, ''Askerden döndükten sonra insanlardan kaçmaya ve evden çıkmamaya başladı'' diye konuştu

Bayrakçeken, ''Eve bir çocuk gelse ondan bile kaçıyor Artık bizden de kaçmaya başladı Bize rahatsızlık verdiğinden şüpheleniyor, 'ben size bir şey mi dedim, bir şey mi yaptım' diye sıkılıyor'' dedi

Eşini 6 yıl önce zorla doktora götürdüğünü anlatan Bayrakçeken, ''Doktor sosyal fobi teşhisi koydu Eşim doktorun verdiği ilaçları kullanmadı Ne yapacağımı bilemiyorum Yetkililerden bize yardım etmelerini istiyorum'' şeklinde konuştu

''KURTULMAK İSTİYORUM AMA OLMUYOR''
Soner Bayrakçeken ise ''Bu hastalıktan kurtulmak istiyorum ancak elimden bir şey gelmiyor Ben bu hastalığa askerden sonra düştüm Sıkılıyorum, dışarıya çıkamıyorum'' ifadesini kullandı

HER 10 KİŞİDE BİR GÖRÜLÜYOR
Bayburt Halk Sağlığı Müdürü Dr Mehmet Akif Durulmuş da Bayrakçeken'in ağır bir sosyal fobi hastalığı geçirdiğine dikkati çekerek, şunları kaydetti: ''Sosyal fobi toplumda her 10 kişide bir görülen, yaşam kalitesini ve standardını ciddi şekilde etkileyen bir korku hali İnsan, diğer insanların gözlerinin üzerinde olduğunu düşünüyor ve bu durum endişe hali yaratıyor Bu hastalık el titremesi, yüzde kızarma, terleme, sık sık idrara çıkma gibi basit belirtiler gösterebileceği gibi, Soner beyde olduğu çok daha ağır da seyredebiliyor''

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com