Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
için, kutsal, kıyafetler, mekanlar, tasarlanan

Kutsal Mekanlar İçin Tasarlanan Kıyafetler

Eski 10-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Nur Yamankaradeniz, kendi halinde bir modacı Çoğunlukla yakın çevresi için tasarımlar yapıyor Tasarımcılığı hobi olarak yapan ve hep böyle kalmayı arzu eden Yamankaradeniz'in mütevazı yaşamı hazırladığı yeni bir koleksiyonla değişti "Kutsal Mekân Kıyafetleri" adını verdiği koleksiyonu, hac ve umreye giden kadınların giyebileceği tasarımlardan oluşuyor

Bu koleksiyonun öyküsünü anlatır mısınız?

İnsanlar kutsal topraklarda giyecek kıyafet bulmakta zorlanıyor Kimileri "Hacca gidiyorum ne gerek var?" diyor ama oraya gidince pişman oluyor Çevresindekiler rahat, düşünülmüş, bol ve şık kıyafetler giyiyor Türkiye'den gidenlerinse 'Ne gerek var?' diyerek gittiği, giydiği kıyafetlerden anlaşılıyor Fakat kutsal topraklara giden gençler artık giyecek kıyafet arıyor Çünkü gençler ibadetlerine, dualarına önem gösterdiği gibi giysileriyle de dikkat ediyor Çevremde çok insandan duymaya başladım bu ihtiyacı Ben de kendime sırf Mekke'de Medine'de giymek üzere kıyafetler hazırlamıştım Bayramdan sonra böyle bir koleksiyon hazırlamaya başladım Çalışmalarımı insanlara göstermek için 4 kıyafetten oluşan bir ön koleksiyon hazırladım İki kıyafeti kutsal mekânlarda giyilebilecek tarzda düşündüm İkisini de hac ve umre sonrası evde giymek için Ziyaretçilerini özel kıyafetlerle karşılamak isteyenler var Çalışmamdan kime söz ettiysem heyecanla karşıladı Ben de ilk diktiğim kıyafetleri Cevahir Otel'de eşe dosta sergiledim Satın almak isteyenler oldu Gelirini hemen orada üyesi olduğum Defne Eğitim ve Yardımlaşma Derneği'ne bağışladım

Kıyafetleri nerede dikiyorsunuz?

Evde dikiyorum, çatı katını atölye olarak kullanıyorum Kısmetse 2010 yılında atölyemi açacağım Yemek masasının üzerinde biçki yapıyorum İşlemeleri, provaları, yani kıyafetin her şeyiyle ben ilgileniyorum Bir yardımcım yok Zaten 20 yıldır evde dikiş yapıyorum Kısa bir süre öncesine kadar Bursa'da oturuyorduk Bursalı kadınlar giyimine çok dikkat eder Onlara elbiseler, gelinlikler, abiyeler, pardösüler diktim Moda ve tasarım hayatımda hep oldu Eşimle sık sık Avrupa'ya defilelere gidiyorum

İstanbul'daki defileleri de izlediniz mi?

Birkaç defileye davetli olarak gittim Fakat ilginçtir, burada bana "Ne işin var senin?" der gibi tavırlar oluyor Ters ters bakıyorlar

Hâlâ mı?

Maalesef! Zaten eşimle şaşırıyoruz Londra'da, Paris'te çok defileye gittim, kesinlikle böyle bir tavır yok Ama Türkiye'de çok enteresan insanlar var

GÜLİZAR BAKİ

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com