Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Aşk & Sevgi - Bayanlar, Erkekler > Bayanlara Özel

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
beslenme, cilt, için, sağlıklı

Sağlıklı Cilt İçin Sağlıklı Beslenme

Eski 10-29-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

'Hollywood starlarının dermatoloğu' Dr Howard Murad, sağlıklı cilt için sağlıklı bir beslenme düzeni gerektiğini söyledi:

Kolajen oluşumunu artıran besinler cilt için çok önemlidir Taze sebze, meyvelerin yanı sıra yeşil mercimek ve tofu da cilt güzelliğinde çok etkilidir
Dünyaca ünlü dermatolog Dr Howard Murad, geçtiğimiz hafta Türkiye'ye geldi ve onunla buluştum

'Hollywood starlarının dermatoloğu' olarak tanınan Dr Murad, hatırlarsanız geçen yıl beni Los Angeles'ta konuk etmişti (Medikal SPA'sında kendimi kaybetmiştim) Çok sağlıklı ve lezzetli, güzel bir akşam yemeği yedik ve sizler için merak edebileceğiniz her şeyi sordum Anti-aging'den selülite bütün merak ettiğiniz her şey bu röportajda

Son derece mütevazı ve mükemmel biri Türkler'i çok seviyor, yemeklerimize ve kültürümüze hayran kalmış Benim için o kadar zevkliydi ki, iki sohbet arasında ondan özel maske formülleri ve sağlıklı içecek tarifleri de aldım

SİGARA CİLDİNİZE ÇOK ZARARLI

* Kadınların ciltleri için yapmaları gereken en önemli şeyler nedir?

Öncelikle cildinin tipini iyi bilmesi ve hücrelerini iyi yönlendirmesi gerekiyor Bütün vücut birbirine bağlıdır, beslenmesine de dikkat etmesi lazım Kolajen oluşumunu artıran besinler yemesi; bol miktarda taze sebze, taze meyve ve yeşil mercimek ile tofu tüketmesi gerekiyor Son olarak doğru ürün kullanması gerekiyor

* Kadınların ciltlerine yapabilecekleri en kötü şeyler nelerdir?

Bir kadının cildine yapabileceği en kötü şey sigara kullanması, kötü yani fast-food besinlerle beslenmesi, fazla makyaj yaparak cilt gözeneklerini kapalı tutması Çok fazla güneşte kalmak da cilt için son derece zararlıdır

* Peki cildi temizlerken suyla mı yıkamalı, yoksa silerek temizlemek yeterli oluyor mu?

Eğer cildiniz çok kuru ve hassassa cildinizi temizleme sütüyle, tonikle temizleyebilirsiniz Ama genelde insanların çoğu su kullanarak yüz yıkama jelleriyle yüzlerini temizlerler Bence bu çok ideal

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com