Oyunculuk Ve Farkındalık Çelişkisi...

Eski 08-20-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

WİSHDROPPER-FARKINDALIK YAZISINDAN BİR KISIM (duyguları izlemek kısmından)

''inat ettim hiç müdahele etmeden düşüncelerimi izledim4 saat sürdüardı arkası kesilmedio kadar komiktiki size anlatamam 4 saat boyunca onu çaktırmadan izledim müdahele etmedenilkokulda hoşlandığım kızdan ünviersitede çektiğim kopyaya taksimde içip kustuğum günlere kadar ne kadar alakasız şey varsa hepsini arka arkadaya sıraladı sıraladı acı çektirmeye çalıştı banakız arkadaşımın beni aldattığını düşündürdü onu kanıtlamaya çalıştı ailemle ilgili şeyler binlercetam 4 saatve en sonunda gülme krizine girdim artık bu komediye dayanamadım

bakın ne oldu =)

orda bana saatlerce gösterdiği şeyler artık aklıma gelmedihalen de gelmiyor ve kıyamete kadar o acılar silindiçünkü benim onun numarasını yemediğimi anladı ve artık onları düşündüremiyor bana

demek istediğim aslında düşüncelerinizi izlemek BİR ZİHİNSEL TEMİZLİKTİRzihnim temizlendi''

ilk bu yazısını okumuştum ve bir çok kez bunu uygulamakta başarısız oluyordumAma artık biliyorum ki bu aşamayı geçmem imkansız gibi

ben tiyatro oyuncusuyumve ikinci bir mesleğim daha var ve buda duygularla ilişkili bir dal

bir oyuncunun farkındalığının yüksek olması gerekiyorgözlem gücünün yüksek olması ve çevresinde olup biteni yakalaması lazımrol modellere ihtiyacı olduğunda bilinçaltındaki hayaletin çıkıp gelmesi gerekiyorgelebilmesi içinde orada kalabilmesibardağı nasıl tuttuğunu bilmesi,yüzünü yıkadığında ki hissiyatı her zaman hatırlaması gerekiyorvsvs

ben ödev olarak 8 saatlik zaman diliminde saniye saniye ne yaptığımı kaydedip,bunu yazmak zorunda kaldığımı hatırlarımodaya girerken attığım adımın hangi ayakla başladığına kadar izlemek zorunda kaldığımı bilirimAma gelin görün ki konsantre aşamasında beslenmemiz istenen geçmiş tepkiler,can simidimizağlamak için en yıkıcı anıları kullanıyoruz,gülmek için en komik anlarıacı hissini verebilmek için elimizin yandığı bir anıyada kaybetmenin şoku için kaybedilen şeyleriaynı olayı başka başka duygular için hatırlamak zorunda olduğumuz bile oluyorşimdi takıldığım kısım şurasıciddi anlamda geçmişte yaşadıklarımın yarattığı duyguları izledim belli bir kısma kadarve şimdi o ana kadar yaşadığım hiçbir olayı kullanamıyoruminanılmaz önemsiz geliyorlarhatta canlandıramıyorum bileve devam etmeye korkuyorumÇünkü acıda olsalar,kişiliğimi bozmuşta olsalar,bana pişmanlıkta hissettirseler onlarla yaşamak zorundayımyani ego beni hep yenecektam farkındalık sahibi olamayacağım sanırımYani hem farkında olarak yaşamak zorunda olup,hemde gerektirdiği kuralları uygulayamamak çok kötü

İkincisi ise evrene pozitif enerji yollamayla alakalıNe düşünürsen o olurçekim yasası olayışimdi bir dialog yazıyorum diyelimonu yazabilmek için yerine koyma sistemini uyguluyorsun(Allah korusun)anneme böyle bir şey olsa söylediğim ilk cümle ne olurdu? diye kendine soruyorsunve cevap için hayal gücün o anı yaşamaya başlıyorişte bu noktada frekans olarak ben evrene olumsuz düşünceler yolluyorumve sorunun cevabını bulana kadar bunu tekrar tekrar yapıyorumbu doğrultuda ki düşüncelerin gerçekleşme olasılığı fikri bile insanı yaralıyor

Bu kadar uğraşmaya,olumlamaya normalde olsa dünyanın en mutlu insanı olurdumama olumsuzlukla,olumluluk arasında ki dengeyi kurabilmek için canım çıkıyor

Bu çelişkiler arasında sıkışıp kaldım bu aralar wish yazından alıntı yaptım izin almadankusuruma bakma

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 08-20-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

Ne kadar da fakirdir sabrı olmayanlar (Shakespeare - Othellodan)

Aslında hiç bir şey iyi veya kötü değildir Her şey bizim onlar hakkında düşündüğümüze bağlıdır (Shakespeare)

Geçmiş bir felakete üzülmek, bir yenisini davet etmenin en emin yoludur (Shakespeare)

Konuşmadan önce düşün, hareket etmeden önce ölç (Shakespeare)

Nasıl bir at, üzerindeki zengin koşumların farkına varmazsa insan da içinde yaşadığı nimetlerin öyle farkına varmaz (Shakespeare)

Yiğitlik intikam kazanmakta değil, tahammül göstermektedir (Shakespeare)

Acaba bu yarayi hep agir agir iyilestiren de nedir? (Shakespeare)

Aslında bizler rüyaların yapıldığı kumaştanız! (Shakespeare)

Bazi yıkılışlar, daha parlak kalkınışların teşvikçisidir (Shakespeare)

Cehennem boşTüm şeytanlar buradadır (Shakespeare)

Bir semsiye tamircisi, yazmis oldugu siirleri incelemesi için Shakespeare’e gönderdiginde yazarin verdigi cevap;

Dostum siz şemsiye yapin, hep şemsiye yapin, sadece şemsiye yapin (Shakespeare)

Dünya bir sahnedir (Shakespeare)

Kölen olmusum senin, elden baska ne gelir, El pençe divanim ben arzuna, buyruguna; Geçirdigim saatler bastan basa bir hiçtir, Sen istemezsen eger hizmetlerim bosuna (Shakespeare) (Acaba kimse söylemiş? İyi düşünmek lazım)

Şeytan bir günah işleteceği zaman, işe, bu günahı kutsallık zırhına sarmakla başlar (Shakespeare)

bu da en sevdiğim;

Yağmuru sevdiğini söylüyorsun ama yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun, güneşi sevdiğini söylüyorsun ama güneş açınca gölgeye kaçıyorsun, rüzgarı sevdiğini söylüyorsun rüzgar çıkınca pencerenı örtüyorsun İşte bundan korkuyorum çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun

(Shakespeare)

*Burada tanrının dilinden yazdığı bu cümlelerde başımıza gelen felaketlerden kaçmamızın aslında bizi istediğimize götürdüğünü göremediğimiz anlatılmlaktadır (mevlana bunu gökler ağlamasa yeşillikler nasıl gülecek şeklinde mesnevide söyler) Güneş açınca gölgeye kaçıyorsun ilede iyi günlerimizde sorun yokken tanrıyı hatırlamyı ihmal etmemiz anlatılmak isteniyor Çok iyi olmaktan da insan kaçıyor Ama her insan tanrıyı sevdiğini söylüyor

(Shakespeare dinine bağlı bir insandır)

Yukarıdaki cümleleri farkındalık yazsını okuduktan sonra tekrar okuyun ve farkındalık kuralları ile anlamaya çalışın Aslında bu cümlelerin çok ciddi düşünülmüş olduğunu ve farkındalığı anlattığını göreceksiniz Daha öncede belirttim dünyaya damgasını vuran tüm blimadamı yazar ve sanatçılar farkındalığı çok iyi bilmektedir Bilmeseler zaten dünya onları tanıyamazdı Öğrenme sırası artık bizde

(Farkında) Olmak ya da olmamak İşte bütün mesele bu (Hamletten)

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com