Kılıçgüney Köyü - Vezirköprü - Samsun

Eski 08-10-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Kılıçgüney Köyü - Vezirköprü - Samsun

Kılıçgüney Köyü Hakkında - Kılıçgüney Köyü Resimleri - Samsunun Köyleri

KILIÇGÜNEY KÖYÜ GENEL BİLGİLERİ

NÜFUS

550

İLÇE MERKEZİNE UZAKLIĞI (Km) :16

İL MERKEZİNE UZAKLIĞI (Km):128

SAĞLIK DURUMU

SAĞLIK EVİ/SAĞLIK OCAĞI VAR

DOKTOR/SAĞLIK MEMURU/EBE-2

EĞİTİM DURUMU

İLKÖĞRETİM OKULU VAR

YAPIM YILI 1966

DERSLİK SAYISI 3

ÖĞRETMEN SAYISI 2

TARIM

EN ÇOK YETİŞTİRİLEN ÜRÜNLER

ARPA,MISIR,ŞEKERPANCARI

KÖY HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Kılıçgüney Köyü ilçeye 16 km uzaklıkta olup etrafı dağlarla çevrilidir Çevresinde Çersiyen, Kırma, Halkahavli, Halilbaba, Ahmetbaba, Cebeli köyleri yer almaktadır Ayrıca Kılıçgüney Köyünün bir de mahallesi bulunmaktadır Kılıçgüney köyüne 2 km uzaklıkta, 5 haneli olan mahallenin ismi Dikenli Mahallesi’dir

NÜFUS VE HANE SAYISI

Kılıçgüney Köyünün 70 hane ve 550 nüfusu mevcuttur

BAŞLICA GEÇİM KAYNAKLARI

Tarım ve hayvancılıktırTarım ürünleri olarak şeker pancarı, buğday,mısır,arpa üretilirken,hayvancılık olarak büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapılmaktadır

KÖY MUHTARI BİLGİLERİ

Köy Muhtarı: SALİH YILDIZ

TELEFON: 0 362 6510082 - 0 535 6956492

OKUL-CAMİ-ÇEŞME-SAĞLIK EVİ-SAĞLIK OCAĞI

1966 yılında yapılan Kılıçgüney İlköğretim Okulu’na 1990 yılında ek sınıf yapılmıştır 3 derslikli okulun 2 norm kadrosu bulunmaktadır Kılıçgüney ilköğretim okulunda normal (tam gün) öğretim yapılmaktadır
Kılıçgüney Sağlık Ocağı: Kılıçgüney Sağlık Ocağı 1975 yılında hizmete girmiştir Sağlık ocağı binası ve 4 daireli lojmanı bulunmaktadır 18 köyün bağlı olduğu sağlık ocağı 1 sağlık memuru,1 hemşire ile işlevsel durumdadır
Kılıçgüney Cami: 1985 yılında eski caminin yerine yeni cami inşa edilmiştir Camiye 2005 yılında 170 metre kare alana ek bina yapımına başlanmıştır

GELENEKLER

Kandil günlerini helva bayramı olarak nitelendirip; kadınlar bu günlerde pişirilen helvayı yufka ekmeğinin arasına sararak köy içersinde dağıtırlar

Kılıçgüney Köyüne Ait Bir Resim

Kaynak:yerelNET,Vikipedi

Köyünüze Ait Bilgi ve Resimleri Bu Konu Altında Paylaşabilirsiniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com