Soru:"Nazofarinks Ca"

Eski 07-25-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Soru:"Nazofarinks Ca"

slm hocam nasılsınız şikayetim şu ben 2001 yılında başladı hastalıgım boynumda sol tarafta şişlik vardı kulagın altında hataydan ankara numuneye sevk etti giitik orda biopsi yapıldı burundan girip et parçası aldılar ama net bişe yoktu sonra onkolojiyi tarif ettiler orda ölçtüler biçtiler tarttılar sonuç nazofarikns ca 6 kür kemoterapi 35 günde ışın aldım toplam allaha şükür hastalıktan kurtuldum iyiyim şu an ama bende yan etkileri var önceden su şisesini yanımdan saniye ayırmazdım bogazım kuruyodu ama şimdi o kadar etkisi yok yalnız kulaklarım agır duyyo içinde sürekli çınlamalar var ve bu yüzden hemen hemen herşeyden mahrum kalyorum igne ilaç kullanmıyorum şu an bana diyolar ki kulak cihazı kullan dr lara danıştım kullanacaksan ömür boyu bırakmmak gerkir dedi bende hastalıgın herşeyin dermanı zamndır diyerek zamana bıraktım ama ne zaman kulaklarım eski haline gelir merak edyorum bu zaman içerisndede çok şey kaybediyorum yardımcı olursanız sevinirim hocam net bi cvb ilginiz için teşekkür ederim iyi çalışmalar unutmadan hastalık sürecinde ki yaşım 15 ti şu an 22 yaşındayım
DoçDr Mehmet GÜNDÜZ

25 16:02:11

oncelikle isitme testi ile ne kadar duyma azliginiz onun belli olmasi lazim ve eger agir isitme kaybiniz varsa o zaman cihaz onerilebilir bunun zide sorun yapmamasi lazim gerekirse cihazada alismaniz gerekir cinlamaya gelince buda sanirim radyasyonun ic kulakta yaptigi hasara bagli ilaclarla kismen hafifletilebilir ama tamamen gecmeyebilir gecmis olsun

Yazının Orjinali için Lütfen wwwsaglikdaniscom adresini ziyaret ediniz

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com