Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
dogru, salatı, tefriciye, yazılışı

Salatı Tefriciye Hangisi Dogru Yazılışı ?

Eski 07-17-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Selam kardeslerım,

ben 2 kaynak buldum ve 2 kaynaktada degısık sekıllede yazıyor "Salatı Tefriciye"

şu ana kadar 1000 tane okudum ama dıger bı kaynagı gorunce bu baslıgı acmak ıstedım ben ve benım durumda olanların aydınlatılması ıcın hangısı dogru ıkısı de dogru mu

Yardm edın kardeslerım

1

2

yazı tam gorunmuyor ama su sekılde

"Allâhümme salli salâten kâmileten ve selim selâmen tâmmen alâ seyyidinâ Muhammedinillezi tenhallü bi-hil'ukadü ve tenfericu bihi'l-kurebu, ve tukdâ bihi'l-havâicü ve tunâlu bihirreğâibü ve husnulhavâtimi ve yusteskal ğamâmu bivechihil keriymi ve alâ âlihi ve sahbihî fîy-kulli lemhatin ve nefesin biadedi küll-i mâlûmin lek"

Alıntı Yaparak Cevapla

Eski 07-17-2012   #2
Prof. Dr. Sinsi

bende ikincisi gibi biliyorum

--- Sonraki mesaj ---

“Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek
DUANIN manası
“Allahım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, Allah’ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com