Geri Git   ForumSinsi - 2006 Yılından Beri > Genel Kültür & Serbest Forum > Serbest Forum

Yeni Konu Gönder Yanıtla

Konu Araçları
gelecek, okullara, tablet, zaman

Okullara Tablet Pc Ne Zaman Gelecek?

Eski 06-22-2012   #1
Prof. Dr. Sinsi

Okullara Tablet Pc Ne Zaman Gelecek?

Teknolojik eğitim için büyük yatırımların yapıldığını söyleyen bakan, ?Belki çok iddialı söylemek doğru değil ama en azından vurgulayarak söylemek istiyorum, bizim teknolojik yatırımlarımız şu anda belki de dünyada en ileri noktada olan bir vizyonla oluşturulmuş vaziyette" diyerek çok iddialı konuştu

Ayrıca Türkiye dışında bir çok ülkenin projeksiyon makineleri ile eğitim verdiklerini söyleyen Dinçer, "Biz doğrudan doğruya bilgisayar ekranlı tahta haline getiriyoruz Tahta büyüklüğünde, net ekranlarla dokunmatik olarak bilgisayarı sınıflarımıza monte etmiş olacağız" dediBu akıllı tahtaları da öğrencilere dağıtılması planlanan tablet bilgisayarlarla uyumlu olacağını da sözlerine ekledi

Milli Eğitim Bakanı Dinçer, bu akıllı tahtaların ihalesinin duyurulduğunu fakat ikinci dönem ile birlikte döşenmeye başlayacağını söylediDinçer, "İkinci dönemden itibaren belli iller ile 5 ve 9 sınıfları esas alarak döşemeye başlayacağız" açıklamasını yaptı

Dinçer tablet bilgisayarlar ile ilgili ihalenin ise henüz tamamlanamadığını belirterek, "Çünkü tabletler çok büyük maliyetler oluşturan bir yatırım Bu yatırımı yaparken biz bu tabletlerin Türkiye?de üretilmesi ile ilgili stratejik bir karar vermiş bulunuyoruz" dedi Dinçer, gelecek 5 yıllık süre içerisinde 20 milyondan daha büyük bir pazar oluşacağını sözlerine ekledi

Alıntı Yaparak Cevapla

Üye olmanıza kesinlikle gerek yok !

Konuya yorum yazmak için sadece buraya tıklayınız.

Bu sitede 1 günde 10.000 kişiye sesinizi duyurma fırsatınız var.

IP adresleri kayıt altında tutulmaktadır. Aşağılama, hakaret, küfür vb. kötü içerikli mesaj yazan şahıslar IP adreslerinden tespit edilerek haklarında suç duyurusunda bulunulabilir.

« Önceki Konu   |   Sonraki Konu »
Konu Araçları Bu Konuda Ara
Bu Konuda Ara:

Gelişmiş Arama
Görünüm Modları

forumsinsi.com